Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Niemieccy hodowcy oburzeni importem mięsa z Polski przez Lidla

Sucha, długodojrzewająca kiełbasa, którą w aktualnym asortymencie mają markety Lidla, wywołała oburzenie niemieckich hodowców trzody chlewnej. Mięso do produkcji kiełbasy własnej marki Lidla „Kuljanka” po części pochodzi z Polski, gdzie obecnie na północnym wschodzie szerzy się afrykański pomór świń (ASF) - podaje Onet.pl za Deutsche Welle.
Reklama

Lidl poinformował, że surowiec do produkcji kiełbasy nie pochodzi z obszarów objętych zarazą, a poza tym, mięso poddawane jest ścisłej kontroli jakości.

"Jak Lidl może w 100 procentach wykluczyć, że nie przetworzone zostało mięso świni, która już zachorowała?" – pytał czytelnik portalu fachowego czasopisma rolniczego „Top Agrar”, który jako pierwszy informował o kiełbasie na półkach sklepowych Lidla. "Rolnicy są zaalarmowani i bardzo uwrażliwienie na ten temat. W najgorszym przypadku chodzi przecież o egzystencję całego gospodarstwa rolnego" – tłumaczył portal.

Lidl otrzymał wsparcie od Federalnego Instytutu Badań Weterynaryjnych, który potwierdził, że nic nie przemawia przeciwko importowi normalnych produktów spożywczych z regionów Polski, które nie są dotknięte zarazą.

Więcej na Onet.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum