Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Niemiecka sieć spożywcza weszła do Polski. Gdzie ruszył pierwszy sklep?

6 marca br. niemiecki detalista Mix Markt otworzył pierwszy sklep w Polsce. Na jego lokalizację wybrano Opole (ul. Ozimska 184). Co proponuje nowa sieć?
Reklama

Nasze produkty powstają we współpracy z różnymi producentami, by zagwarantować 100% autentyczność smaku. Oferujemy produkty z różnych europejskich krajów, także z Polski, oraz artykuły spożywcze własnych marek z Niemiec - informuje sieć na Facebooku.

Mix Markt starał się przyciągnąć również klientów z Ukrainy, zachęcając do zakupu produktów pochodzących z tego kraju. Sieć sprzedaje również towary pochodzące z Rosji.


Mix Markt - co to za sieć

Sieć Mix Markt wyspecjalizowała się w sprzedaży międzynarodowych produktów spożywczych. Pierwszy sklep Mix został założony w 1997 i od tego czasu sieć stale się rozrasta i liczy obecnie 350 supermarketów w Niemczech oraz w Europie. Każdy sklep oferuje szeroki asortyment specjałów z wielu krajów Europy i Azji, uzupełniany artykułami drogeryjnymi oraz gospodarstwa domowego - informuje firma. Założona przez trzech obywateli niemieckich pochodzących z Kazachstanu: Waldemara Völkera, Artura Steinhauera i Petera Schuju.

Sieć działa w Belgii, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, na Malcie, w Holandii, Czarnogórze, Austrii, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Cyprze.

Dostawcą sklepów jest grupa przedsiębiorstw Monolith, która zleca produkcję głównej części towarów w Niemczech. W sklepach Mix znajduje się do sześćdziesięciu procent towarów grupy Monolith - podaje detalista na swojej stronie internetowej.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (6)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum