Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Niższe ceny dla klubowiczów. Czy sklepy dyskryminują klientów?

Brytyjskie supermarkety zostały oskarżone o wykluczanie starszych klientów z dostępu do lepszych ofert dla członków klubów lojalnościowych.
Reklama
  • Supermarkety oskarżone o odcinanie osób starszych od zniżek na karty lojalnościowe. 
  • Ceny żywności osiągnęły najwyższy poziom od 45 lat.

Brytyjskie supermarkety zostały oskarżone o wykluczanie starszych klientów z dostępu do "ekskluzywnych" cen dla członków klubów lojalnościowych. Pewne grupy argumentują, że w przypadku wielu programów lojalnościowych wymagających połączenia z Internetem, osobom starszym trudno jest uzyskać dostęp do dobrych ofert.

Program Sainsbury's Nectar wymaga adresu e-mail, podczas gdy klienci Asda Rewards muszą korzystać z aplikacji na smartfony, aby uzyskać dostęp do dobrych dla lojalnych klientów. 

Starsi klienci wykluczeni z dostępu do lepszych cen

Inne supermarkety, takie jak Morrisons i Tesco, oferują alternatywne metody rejestracji, takie jak adres domowy lub numer telefonu.

Caroline Abrahams, dyrektor organizacji charytatywnej Age UK, powiedziała The Telegraph: „W coraz bardziej internetowym świecie ci, którzy nie korzystają z technologii cyfrowej, mogą czuć się pozostawieni w tyle."

„W Age UK regularnie słyszymy od starszych osób, którym mówi się, że powinny robić rzeczy online, i które odkrywają, że ponieważ nie korzystają z Internetu, często tracą najlepsze ceny, rabaty lojalnościowe i nagrody”.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum