Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowa hala targowa w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym w Białymstoku

O nową halę z 45 boksami handlowymi powiększyło się Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe SA w Białymstoku. W środę inwestycja, która kosztowała ponad 9 mln zł, została oficjalnie oddana do użytku. Pierwsze stoiska otwarto, a pozostali handlowcy mają rozpocząć działalność przed świętami Bożego Narodzenia.
Reklama

Inwestycja Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego SA (PCRT) rozpoczęła się na początku tego roku, obiekt ma ponad 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni, z czego część wykorzystywana do handlu - to ok. 2,3 tys. m kw., w boksach o powierzchni od 35 do 130 m kw.

"Wychodzimy z założenia, że siłą tego miejsca (giełdy rolno-spożywczej) jest różnorodność towarów. Tutaj nie ma jednego dostawcy, nie ma takiego asortymentu jak w hipermarkecie" - podkreślił prezes PCRT Mieczysław Pugawko. Podał przykład ziemniaków, których dostawców różnych gatunków jest na giełdzie kilkudziesięciu. W centrum sprzedają zarówno pośrednicy (hurtownicy), jak i sami rolnicy, niektórzy sezonowo. "Preferujemy lokalnych producentów, preferujemy ekologię, warzywa i owoce, które są tutaj hodowane a potem sprzedawane, wiemy od kogo pochodzą" - dodał prezes Pugawko.

Hala powstała obok dotychczasowej o powierzchni 7,7 tys. m kw., gdzie jest 75 boksów handlowych. Na placu znajduje się też blisko 130 pawilonów handlowych o łącznej powierzchni ponad 3,2 tys. m kw. oraz trzysta stanowisk do handlu bezpośrednio z samochodów.

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe SA w Białymstoku to spółka z udziałem Skarbu Państwa, która została zarejestrowana w 1995 roku. Powstało wówczas w ramach rządowego programu budowy sieci rynków hurtowych i giełd rolnych, by usprawnić obrót hurtowy. Początkowo działała pod nazwą Giełda Rolno-Towarowa S.A. Jej głównym celem działalności jest wynajem powierzchni handlowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum