Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowe cenniki Kompanii Piwowarskiej. Które piwa będą droższe?

Od 1 grudnia br. klientów Kompanii Piwowarskiej będą obowiązywać nowe cenniki. Firma już w sierpniu zapowiedziała podwyżki. Z czego wynikają i które produkty obejmą?
Reklama

Dlaczego Kompania Piwowarska podnosi ceny?

- Kompania Piwowarska zmieniła cennik swoich produktów ze względu na wzrost kosztów surowców i opakowań, w tym cen butelek szklanych. W związku z tym podwyżka dotyczy piw oferowanych w butelkach szklanych bezzwrotnych oraz niektórych piw z segmentu premium i superpremium, a nowy cennik objął cały rynek - wyjaśnia dlahandlu.pl Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektorka ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

 

Pismo Kompanii Piwowarskiej do klientów
Pismo Kompanii Piwowarskiej do klientów

Kompania Piwowarska jest liderem polskiego rynku piwnego, z udziałem 36,4% (dane GUS, 2020). Firma zatrudnia ponad 2700 osób w swoich browarach i oddziałach w całej Polsce.

 

Eurocash: Podwyżki cen alkoholi są nieuchronne

O nowe ceny producentów alkoholi zapytaliśmy Grupę Eurocash, która rozwija m.in. sieć sklepów alkoholowych pod marką Duży Ben.

-  Podwyżki cen wielu produktów, w tym również alkoholi, są nieuchronne m.in. z powodu wysokiej inflacji, w tym wzrostu kosztów surowców, opakowań, pracy, transportu itd. Co więcej, już w 2021 r. akcyza wzrosła o 10 proc.. Polaków jednak nie odstraszyły wyższe ceny. Wg danych NielsenIQ Polacy w okresie listopad 2021 r. - październik 2022 r. wydali na alkohol rekordowe 46,4 mld zł, czyli o 7,6 proc. więcej niż rok wcześniej.
Naszą odpowiedzią na wzrost kosztów jest szeroka oferta i inteligentne zarządzanie promocjami. Mimo inflacji konsumenci stają się coraz bardziej wymagający i szukają w sklepach szerokiej oferty produktowej, a także fachowej porady. Wzrosło zainteresowanie alkoholami takimi jak np. whisky, gin czy rum oraz napojami o obniżonej zawartości alkoholu i wariantami bezalkoholowymi - mówi nam Michał Florkiewicz, Dyrektor Zarządzający sieci Duży Ben, należącej do Grupy Eurocash.

Duży Ben to połączenie sklepu specjalistycznego, oferującego ponad 1500 produktów oraz doradztwo z elementami convenience, takimi jak: atrakcyjna lokalizacja, długie godziny otwarcia, samoobsługa czy dostawa do domu.

- Chcemy rozwijać ten koncept i dążyć do konsolidacji rynku pod naszym szyldem - dodaje szef Dużego Bena.

Jakie marki należą do Kompanii Piwowarskiej

Kompania Piwowarska skupia trzy browary o wieloletniej historii: Tyskie Browary Książęce (rok założenia - 1629), Browar Dojlidy w Białymstoku (1768) i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu (1895). To w nich warzone są piwa, między innymi: Żubr, Tyskie, Lech, Redd’s, a także kolekcja Książęcego. W ofercie producenta znajdują się również piwa czeskie: Pilsner Urquell i Kozel, a także piwa bezalkoholowe sygnowane marką Lech Free 0,0% oraz Tyskie 0,0%. W portfolio Kompanii znajdziemy także marki Wojak, Captain Jack, Grolsch, Peroni, Dębowe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum