Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowe obostrzenia: Cała Polska w strefie czerwonej, gastronomia na wynos, limity w sklepach bez zmian

Od jutra cała Polska staje się strefą czerwoną. Nowe obostrzenia to m.in. zakaz spotkań w grupie powyżej 5 osób czy prowadzenie restauracji w trybie tylko na wynos. Limity w sklepach pozostają bez zmian.
Reklama

- Druga fala uderzyła w Europę. Reagując na tę sytuację niektóre państwa podjęły decyzję o całkowitym lockdownie np. Czechy. Inne zdecydowały się np. na godzinę policyjną. W Polsce nie wprowadzamy głębokiego lockdownu - mówił Mateusz Morawiecki.

- Obecnie liczba zajętych łóżek w Polsce to 10 tys., a mamy ich łącznie 18 tys. Bardzo niepokoi nas tempo przyrostu zakażeń - powiedział premier Morawiecki.

- Nie zamykamy zakładów pracy, ale wszędzie muszą obowiązywać ścisłe reżimy sanitarne - podkreślił premier.

- Przed nami krytyczny tydzień - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. - W tym tygodniu przesądzi się, czy dalej będziemy mieli do czynienia z dalszym wykładniczym rozwojem epidemii. Niestety, spełniają się czarne scenariusze. Jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to w przyszłym tygodniu będziemy narażeni na ryzyko testowania 20-25 tys. dziennych zachorowań. Taki scenariusz jest już scenariuszem gorszym od czarnego - dodał minister zdrowia.

A to nowe obostrzenia:

- cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną

- szkoła podstawowa od klasy 4 do 8 będzie działała zdalnie

- w godzinach od 8 do 16 dzieci nie mogą wychodzić same

- gastronomia będzie działała tylko na wynos (to obostrzenie zaplanowano na 2 tyg. z możliwością przedłużenia)

- zakaz spotkań w grupie powyżej 5 osób (wyjątki to cele zawodowe np. pracownicy budowlani)

- program ochrona seniorów (rząd prosi seniorów o niewychodzenie z domów)

- Prosimy seniorów powyżej 70 roku życia, którzy nie świadczą  pracy o nieprzemieszczanie się , w miarę możliwości o niewychodzenie z domu - wyjaśnił premier. Uruchomiony zostanie również program "Korpus Wsparcia Seniorów". 

Dzisiaj resort zdrowia poinformował, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób, zmarły 153 osoby. To najwięcej dziennych zakażeń od początku epidemii.

fot. za KPRM
fot. za KPRM

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum