Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowe osoby w zarządzie Advadisu

Adam Brodowski, były akcjonariusz i prezes browarów Brok-Strzelec, na wtorkowym walnym zgromadzeniu Advadisu, dystrybutora alkoholi, wód i soków, przeforsował duże zmiany w kierownictwie i nadzorze spółki - informuje Puls Biznesu. Zmiany mają poprawić jej wyniki.
Reklama
Do rady nadzorczej powołani zostali Krzysztof Maciejec (największy akcjonariusz Advadisu) i Roman Trębacz (niezależny analityk finansowy). Poza tym do rady wszedł także Adam Brodowski. Jak ujawnia Puls Biznesu, za pośrednictwem rady Adam Brodowski zamierza też odwołać prezesa Lubomira Serbina, a na jego miejsce powołać Grzegorza Waśniewskiego, który był już raz szefem Advadisu, lecz ustąpił z powodu braku możliwości realizacji strategii rozwoju z powodu konfliktów wewnętrznych.

Zdaniem Adam Brodowskiego, cytowanego przez Puls Biznesu, gdyby spółka lepiej zadbała o swoich największych klientów, jak Kompania Piwowarska, Carlsberg, Danone czy Nestle, zwiększyła zasięg i skalę działania, a także poziom zakupów gotówkowych, to jej sprzedaż i zyski mogłyby skokowo wzrosnąć. W jego ocenie, dzięki rozwojowi organicznemu i przejęciom organizacji handlowych w miejscach, gdzie Advadisa jeszcze nie ma, w ciągu roku spółka może zwiększyć obroty do 1 mld zł, a w ciągu dwóch lat - do 1,5 mld - podaje Puls Biznesu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum