Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowi członkowie zarządu Carrefour Polska. Sieć stawia na parytety

Na stanowisko dyrektor handlowej i Supply Chain Carrefour Polska powołana zostanie Joëlle Bejjani, stanowisko dyrektora nieruchomości, ekspansji i aktywów obejmie Agata Kopytyńska, a dyrektorem finansowym zostanie Nicolas Legendre.
Reklama

W sierpniu i wrześniu do grupy zarządzającej Carrefour Polska dołączą nowi członkowie, których rozległe doświadczenie i wiedza przyczyniać się będą do dalszego dynamicznego rozwoju naszej firmy i wzmacniania jej pozycji na polskim rynku – mówi Tareck Ouaibi, prezes zarządu Carrefour Polska.

Nowe osoby w zarządzie Carrefour Polska

Stanowisko dyrektor handlowej i Supply Chain oraz członka grupy zarządzającej  ComEx Polska od 1 września obejmie Joëlle Bejjani, obecna dyrektor ds. rozwoju sprzedaży we Francji. 

Joëlle Bejjani dołączyła do Carrefour w 1999 roku i zajmowała różne stanowiska we Francji oraz w dziale handlowym Grupy Carrefour. W 2014 roku przeniosła się do Chin, gdzie była sukcesywnie mianowana National Merchandise Project Director i Sales Development & Pricing Director. Po powrocie do Francji w 2018 roku pełniła funkcję Pricing & Merchandise Transformation Director, a następnie w maju 2019 r. E-commerce Sales Development and Pricing Director. Od grudnia 2020 roku pełni funkcję dyrektor ds. rozwoju sprzedaży we Francji.

Dotychczas stanowisko dyrektora handlowego i Supply Chain obejmował Marek Lipka.

Parytety w zarządzie Carrefour Polska

Na stanowisko członka grupy zarządzającej ComEx Polska i dyrektora nieruchomości, ekspansji i aktywów Carrefour Polska od 1 sierpnia awansowana została Agata Kopytyńska – dyrektor nieruchomości i ekspansji w Carrefour Polska.

Agata Kopytyńska posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży retail w obszarze nieruchomości i finansów. Z Carrefour związana jest od 2006 roku. Do 2012 roku zajmowała kierownicze stanowiska w Dziale Kontrolingu, aby następnie kierować obszarem nieruchomości i ekspansji. 

- Agata Kopytyńska przez kilkanaście lat pracy w strukturach Carrefour  udowodniła, że połączenie szerokiej wiedzy finansowej i głębokiej znajomości rynku nieruchomości z prawdziwą pasją do branży retail jest skuteczną podstawą do budowania przynoszącej sukcesy ścieżki kariery - mówi  Tareck Ouaibi.

Chcę podkreślić fakt, że w struktury najwyższych stanowisk kierowniczych Carrefour Polska wejdą dwie kolejne kobiety. Jednym z  filarów naszej strategii jest różnorodność. Wdrażamy ją realizując m.in. politykę równych szans na rynku pracy, w tym na płaszczyźnie dążenia do parytetów w naszym środowisku biznesowym. Wierzę, że przykład zawsze idzie z góry i wraz z ogłaszanymi przez mnie już dzisiaj zmianami, cieszę się, że na poziomie zarządczym będziemy pracować już w pełni parytetowo - w składzie 3 kobiet i 3 mężczyzn - dodaje Tareck Ouaibi.

Również od 1 sierpnia stanowisko dyrektora finansowego oraz członka grupy zarządzającej - ComEx Polska obejmie Nicolas Legendre. Nicolas dołączył do grupy Carrefour w sierpniu 2011 roku jako audytor wewnętrzny na Europę i Amerykę Południową. Od lipca 2022 roku był dyrektorem finansowym w Eureca w ramach Grupy Carrefour. Przed objęciem tej roli Nicolas był dyrektorem kontrolingu w Carrefour Polska.

Nicolas zastąpi na tym stanowisku Jean – Francois Dohogne, który mianowany został dyrektorem finansowym i członkiem grupy zarządzającej Carrefour Włochy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum