Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowy dyrektor zarządzający BAT w Polsce

Funkcję dyrektora zarządzającego British American Tobacco Polska w lutym 2019 r. objął Sacha Ruffier. Jednocześnie Sacha pełni rolę dyrektora zarządzającego obszaru Europy Północnej i Środkowej, obejmującego 7 krajów.
Reklama

BAT to jedyna firma w Polsce, która w swojej ofercie obok tradycyjnych papierosów posiada zarówno papierosy elektroniczne, jak i tytoń do podgrzewania.  

– Transformacja branży tytoniowej, wpisana w globalną strategię BAT, jest szczególnie widoczna w Polsce. Jesteśmy liderem kategorii produktów nowej generacji. Proponujemy konsumentom, którzy nie chcą lub nie mogą rzucić palenia, najszerszy wybór produktów alternatywnych, jednocześnie zapewniając ich najwyższą jakość – komentuje Sacha Ruffier, Dyrektor Zarządzający British American Tobacco Polska i dodaje – W Polsce mamy własną nowoczesną fabrykę płynów nikotynowych, a w Centrum Badań i Rozwoju w Poznaniu odpowiedzialne jest za przeprowadzanie specjalistycznych testów. Nasza sieć sprzedaży eSmoking World zapewnia najszerszą  ofertę produktów o potencjalnie ograniczonym ryzyku – zarówno e-papierosy, jak i gloTM, czyli innowacyjną technologię podgrzewania tytoniu.

Sacha Ruffier rozpoczął współpracę z British American Tobacco w 1997 roku w Brazylii. W ciągu ponad 20-letniej kariery piastował wiele stanowisk związanych zarówno ze sprzedażą, marketingiem, jak i zarządzaniem. W 2004 roku został Dyrektorem Marketingu na Kubie, by w 2008 roku dołączyć do zespołu BAT w Centrali w Londynie jako Międzynarodowy Kierownik ds. Marek. Doświadczenie doskonalił także w Afryce Południowej, gdzie pracował na stanowisku Dyrektora Marketingu. W 2017 roku został Dyrektorem Generalnym BAT Hiszpania.

BAT jest obecny w Polsce od 1991 roku, kiedy to zainwestował w fabrykę tytoniu w Augustowie. Łączne, dotychczasowe inwestycje firmy w Polsce przekroczyły 2,5 mld zł i planowane są kolejne.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum