Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowy Świat na 38. miejscu w globalnym zestawieniu najdroższych ulic handlowych

Najdroższą ulicą handlową świata jest nadal Górna Piąta Aleja w Nowym Jorku, gdzie średni roczny czynsz za metr kwadratowy powierzchni wynosi 28 262 euro. Warszawski Nowy Świat znalazł się na 38. miejscu w rankingu – wynika z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield Main Streets Across the World.
Reklama

Drugie miejsce w światowym w rankingu ponownie zajęła hongkońska dzielnica Causeway Bay, pomimo spadku czynszów o 4,7 proc., do 25 673 euro za m kw. rocznie.

W wyniku wzrostu czynszów o 37,5 proc., do 16 200 euro za m kw. rocznie, londyńska New Bond Street wyprzedziła w globalnym rankingu Pola Elizejskie, które spadły na piąte miejsce. Z czynszami na poziomie 13 500 euro za m kw. rocznie (wzrost o 12,5 proc.) Via Montenapoleone w Mediolanie zajęła czwarte miejsce w globalnym zestawieniu, natomiast paryskie Pola Elizejskie, gdzie średni czynsz wynosi 13 255 euro za m kw. rocznie i nie zmienił się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, spadły na piątą pozycję.

W Polsce korzystne wskaźniki ekonomiczne, w tym stopniowo malejące bezrobocie i wzrost wydatków na konsumpcję, przyczyniły się w istotnym stopniu do rozwoju sektora handlowego. Jednak wskutek oddawania do użytku kolejnych centrów handlowych rośnie konkurencja na rynku, co powoduje presję zniżkową na czynsze w niektórych rejonach, a w szczególności w lokalizacjach drugorzędnych. 

Z raportu wynika, że warszawski Nowy Świat pozostaje najdroższą ulicą w Polsce. Czynsz wynosi tutaj 1.020 euro za metr kw. za rok. Na drugim miejscu znalazła się krakowska Floriańska (900 euro czynszu) a na trzecim ul. Marszałkowska w Warszawie (780 euro za metr).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum