Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowy wiceprezes VRG. Odpowiada za segment jubilerski

Rada nadzorcza VRG powołała Łukasza Bernackiego na wiceprezesa ds. segmentu jubilerskiego - podaje spółka. Przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję prezesa W.KRUK. Obecnie będzie ją łączył z zasiadaniem w zarządzie Grupy, nadzorując działalność segmentu jubilerskiego. Łukasz Bernacki objął stanowisko z dniem 7 lipca 2022 r.
Reklama

Łukasz Bernacki od 2009 r. związany jest z grupą kapitałową VRG. W okresie 2009-2015 r. pracował na stanowisku zastępcy dyrektora finansowego spółki i pełnił funkcję wiceprezesa, a dalej prezesa spółki zależnej DCG. W okresie 2016-2020 r. był członkiem rady nadzorczej spółki DCG , a w okresie od 2015 r. zatrudniony jest w spółce zależnej W.Kruk SA, w tym okresie 2015-2020 r. jako wiceprezes, a od lipca 2020 r. jako prezes.

Model biznesowy VRG oparty jest na dwóch segmentach: odzieżowym (w skład którego wchodzą marki Vistula, Bytom, Wólczanka oraz Deni Cler) i jubilerskim (W.KRUK). W ostatnich latach część jubilerska Grupy charakteryzowała się odpornością na trudne warunki rynkowe i dynamicznym rozwojem. W pierwszym kwartale 2022 roku przychody tego segmentu wyniosły 128,4 mln zł (wzrost o 49,3 proc. r/r), po raz pierwszy odpowiadając za ponad połowę przychodów całej Grupy.

Obok Janusza Płocicy i Łukasza Bernackiego w zarządzie VRG pracują wiceprezeska Marta Fryzowska (która zarządza segmentem odzieżowym) raz wiceprezes Michał Zimnicki (pełniący funkcję CFO).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum