Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowy właściciel Carrefoura postawi na franczyzę?

Zmiany właścicielskie w polskim oddziale Carrefoura nie były zaskoczeniem dla osób związanych z branżą. - Spodziewaliśmy się tego. Przewiduję, że Carrefour stanie się siecią stricte franczyzową - mówi nam osoba związana z handlem.
Reklama

- Sądzę, że nowy właściciel może postawić na franczyzę. Do postawienia tej tezy skłania mnie fakt, że od jakiegoś czasu menedżerowie tej sieci sami prowadzą sklepy Carrefoura w tej formule. Sprawą otwartą pozostaje, co stanie się z dużymi placówkami?- zastanawia się nasz rozmówca.

Mid Europa Partners nowym właścicielem Carrefoura?

Jeśli potwierdzą się nieoficjalne informacje o tym, że nowym właścicielem Carrefoura ma zostać fundusz Mid Europa Partners, były właściciel Żabki, przypuszczenia naszego rozmówcy mogą okazać się uzasadnione.

Mid Europa Partners powtórzy strategię obraną przy Żabce?

Przypomnijmy: Mid Europa nabył Żabkę w 2011 roku. Sieć liczyła wówczas 2,5 tys. sklepów. Plany funduszu zakładały, że w ciągu pięciu lat zamierza on podwoić sieć sklepów i zdominować segment małych placówek w dużych miastach.

W 2017 roku Mid Europa sprzedał Żabkę innemu funduszowi, CVC Capital Partners, który do dziś jest właścicielem sieci. Żabka liczyła wówczas ok. 4,5 tys. sklepów i generowała 6,3 mld zł przychodów. Czy MEP będzie mieć podobny plan na Carrefoura?

Carrefour - ile liczy sklepów?

Sprzedaż Carrefoura w Polsce w I kwartale br. to 505 mln euro (wzrost LfL o 5.5 proc. rdr).

Grupa miała w w naszym kraju na koniec pierwszego kwartału 935 sklepów (92 hipermarkety, 152 supermarkety, 682 convenience i 9 sklepów typu miękki dyskont).

Na koniec 2021 r. w Polsce było 955 sklepów (91 hipermarketów, 151 supermarketów, 704 convenience i 9 dyskontów.)

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum