Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

OBI uruchamia concept store. Projektowanie ogrodu, wypożyczanie sprzętu, OBImat

15 czerwca Obi otwiera market budowlany w Mysiadle k. Warszawy, przy ul. Kuropatwy 41. Obiekt, będący concept store'm dla Grupy OBI, mieści wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania w Europie i wyznaczy kierunek rozwoju całej sieci - wskazują przedstawiciele sieci.
Reklama

Sieć OBI uruchmiła nową koncepcję marketu ogrodowo-remontowego. Ofertę produktową uzupełnia projektowanie ogrodów, mobilny serwis szybkich napraw w domu klienta czy projektowanie kuchni i łazienek oraz garderób.

Do dyspozycji klientów jest 7 projektantów i 600 mkw. ekspozycji. W przypadku łazienke i kuchni usługa projektowania kosztuje 1 zł, jeżeli klient zrobi w OBI zakupy na kwotę 2 tys. zł.

- Tak kompleksowej oferty nie ma nikt na rynku. – mówi Marek Golda, dyrektor sklepu OBI Mysiadło.

W OBI znajdziemy centrum ogrodnicze z gamą produktów i roślin do ogrodów, balkonów i tarasów. Łącznie 2,7 tys. mkw. stanowi ekspozycja ogrodowa (zewnętrzna i wewnętrzna). Uzupełnieniem oferty m.in. roślin, mebli, urządzeń i maszyn ogrodowych jest nowość na rynku – projektowanie ogrodów wraz z realizacją, którą przeprowadza profesjonalna firma wyspecjalizowana w pracach ogrodowych.

Osoby, które kupią wyposażenie za 1 tys. zł na balkon, 2 tys. zł na taras i 4 tys. zł do ogrodu zapłacą 1 zł za projekt, Obecnie w dziale pracuje dwóch projektantów, ale OBI jest przekonane, że usługa spotka się z zainteresowaniem i szkoli kolejnego projektanta.

- Cieszę się, że pierwsi na rynku proponujemy klientom tak kompleksowe usługi i produkty. Od dziś podczas jednej wizyty w OBI można zaprojektować nasadzenia, ogrodzenie, oświetlenie i nawodnienie oraz pełną architekturę ogrodową, z wizualizacją projektu, szczegółową wyceną, dostawą i montażem. Tak kompleksowe podejście do ogrodu to zupełnie nowy wymiar obsługi klienta i nieoceniona pomoc dla użytkowników.- powiedział Adam Rosiński, prezes zarządu OBI.

Wypożyczenie koparki i usługi złotej rączki

W nowym markecie klienci będą mogli róznież wypożyczyć maszyny typu koparki i narzędzia remontowo-budowlane firmy Ramirent lub skorzystać z ofery firm wykonawczych.

- Umożliwiamy dostęp do najbardziej poszukiwanych fachowców na rynku. Mobilny serwis wykona sprawnie i szybko najpotrzebniejsze naprawy w domu u klienta. Nasi klienci otrzymają też wsparcie w zakresie usług remontowych, serwisu hydraulicznego czy montażu klimatyzacji, a to tylko niektóre z długiej listy usług dostępnych od ręki – dodał Marek Golda.

W Mysiadle zastosowano intuicyjny układ sklepu, a w nim nowe rozwiązania ekspozycyjne. Dodatkowo stworzono strefę Drive-in umożliwiająca prosty odbiór materiałów budowlanych. Do dyspozycji klientów oddano też kasy samoobsługowe. Dodatkowo ustawiono OBImat – dedykowany odbiorom zamówień internetowych 24/7, w tym również gabarytów na paletach. Obok ustawione są przyczepy, które można także wynająć za 1 zł przy określonym pułapie zakupów.

Z okazji otwarcia sklepu przygotowano loterię, w której co 10. klient wygrywa kolejne zakupy. Od 15 czerwca (z wyłączeniem 16 czerwca) OBI zaprasza na spotkania z architektkami krajobrazu znanymi z telewizyjnego programu „Wymarzone Ogrody” – Izabelą Szarmach oraz Olgą Piórkowską. Zaplanowano również spotkanie architektką Iwoną Durką. Loteria i atrakcje otwarcia potrwają aż do soboty 18 czerwca.

W sklepie będziemy organizować warsztaty dla dzieci i dorosłych dzieląc się naszą wiedzą i pasją do ogrodów i majsterkowania – dodał Marek Golda.

Inwestorem obiektu jest firma TransG RMDK, z którym OBI podpisało umowę wynajmu powierzchni handlowej.

Nowy sklep OBI o powierzchni blisko 12.000 mkw. Zatrudnienie znajdzie tu łącznie 160 osób. Jest to 61. obiekt sieci OBI w Polsce i 6 w aglomeracji warszawskiej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum