Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Obi wchodzi w lokalizacje Praktikera. Niebieskie logo znika z rynku

Obi poszukuje pracowników do nowych sklepów, które uruchamia w centrach M1 w Markach, Czeladzi, Krakowie, Bytomiu, Łodzi oraz Radomiu oraz w centrum handlowym w Nowym Sączu w lokalizacjach po Praktikerze. W ten sposób sieć powiększy się o 7 placówek. W kolejnych miesiącach możliwe jest przejmowanie kolejnych zamykanych lokalizacji Praktikera.
Reklama

W ostatnim czasie (18 stycznia) został zamknięty sklep w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej oraz w Olsztynie i Kielcach (17.12) oraz Grudziądzu (7.01). Market w Nowym Sączu pod logo Praktikera działał od kwietnia 2016 roku. 

We wrześniu 2017 sąd ogłosił upadłość sieci Praktiker. Nie udało się przeprowadzić postępowania sanacyjnego. W postępowaniu upadłościowym Praktikera sąd wyznaczył sędziego komisarza w osobie Darii Popłonyk, zastępcę sędziego komisarza w osobie Małgorzaty Brzozowskiej oraz syndyka w osobie Krzysztofa Gołąba.

Rok wcześniej Praktiker miał ok. 25 marketów budowlanych, w momencie ogłoszenia upadłości do sieci należało 5 marketów. Chęć do ich zakupu zgłosiła spółka 3W DB - chodziło o lokale w Gdańsku, Grudziądzu, Kielcach, Nowym Sączu i Olsztynie, ale sąd odrzucił ten wniosek. Teraz w części z tych lokalizacji powstaną sklepy Obi.

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum