Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Obroty RC Union niższe o ponad 50 proc.

W IV kwartale 2013 r. spółka RC Union w upadłości układowej odnotowała obniżenie obrotów o 56 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Główną przyczyną zmian było zmniejszenie ilości lokali (- 9 lokali) oraz zmiana formuły działania restauracji (wzrost liczby lokali w formule franczyzowej, w której przychody generowane przez restauracje ujmowane są bezpośrednio w RZIS restauratorów) oraz utrzymująca się trudna sytuacja w segmencie usług gastronomicznych - podała spółka w raporcie kwartalnym.
Reklama

Przychody ze sprzedaży R&C Union w IV kwartale wyniosły 2,2 mln zł, w porównaniu do 4,97 mln zł rok wcześniej. Strata netto wyniosła 5,2 mln zł (1,3 mln zł straty w IV kw. 2012 r.).
Jak podaje spółka, do czynników, które miały istotny wpływ na zmianę wyników w IV kwartale 2013 r. można zaliczyć m.in.: likwidacja w IV kwartale sześciu lokali (Sioux w Toruniu, Olsztynie, Poznaniu i Łodzi, Lizard King w Łodzi, Fenix w Poznaniu), w związku z czym odnotowano dużą stratę związaną z likwidacją środków trwałych w obcych obiektach (wzrost pozostałych kosztów operacyjnych); od początku roku nastąpiła likwidacja dziewięciu lokali, co spowodowało istotny spadek przychodów ze sprzedaży w porównaniu z 2012; trudna sytuacja w spółce w związku z ogłoszeniem upadłości z możliwością zawarcia układu (brak płynności, wypowiedzenia umów, odejścia kluczowych pracowników).
- Wyniki IV kwartału 2013 r. pogorszyły się istotnie w stosunku do poprzednich okresów. Utrzymująca się w ostatnich latach trudna sytuacja rynkowa w segmencie usług gastronomicznych mająca wpływ na spadek wyników w poszczególnych lokalach, gwałtowny wzrost należności od franczyzobiorców oraz zobowiązań bieżących pogorszyła istotnie płynność finansową spółki doprowadzając do jej niewypłacalności. W związku z powyższym w dniu 6 listopada 2013 roku Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami - podała spółka.
Jak już pisaliśmy, spółka RC Union, operator restauracji Siuox, Lizard King i Fever, która jest w upadłości układowej, przeprowadza proces restrukturyzacji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum