Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ocado i Grupa Lotte będą razem rozwiajć sprzedaż online

Ocado i Lotte Shopping podpisały porozumienie w celu rozwoju internetowego biznesu Lotte w Korei Południowej za pomocą Ocado Smart Platform.
Reklama

Grupa Lotte to jeden z największych konglomeratów biznesowych w Korei Południowej o łącznych rocznych przychodach 45 miliardów funtów. Lotte Shopping prowadzi domy towarowe, hipermarkety, supermarkety i e-sklepy w Korei i zarządza 1000 sklepów w całym kraju z rocznymi przychodami w wysokości 9,5 miliarda funtów.
W ramach umowy Ocado i Lotte rozwiną sieć Centrów Obsługi Klienta wspartego kompleksowymi możliwościami Ocado Smart Platform. Umowa przewiduje rozwój ogólnopolskiej sieci realizacji zamówień online.

 Lotte zapłaci Ocado Solutions określone opłaty wstępne za uruchomienie projektu, a następnie opłaty bieżące powiązane z osiągniętą sprzedażą. 
Kim Sang-hyun, dyrektor generalny Lotte Shopping, powiedział: "Partnerstwo z Ocado, jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, będzie świetną okazją dla Lotte Shopping, aby zapewnić naszym klientom nowe wrażenia z zakupów spożywczych online. Jest to
pierwszy krok nie tylko do zwiększenia naszej konkurencyjności i obecności na rynku e-grocery, ale także do osiągnięcia wiodącej pozycji na całym rynku spożywczym w Korei.”
Tim Steiner, dyrektor generalny Ocado Group, powiedział:
„Dzięki temu partnerstwu platforma Ocado Smart, najbardziej zaawansowana technologia obsługi artykułów spożywczych online, stała się częścią jednego z najbardziej dojrzałych rynków e-commerce na świecie. Cieszę się, że mogę powitać Lotte w innowacyjnym gronie detalistów rozwijający swoją działalność online z Ocado. Nie możemy się doczekać, aby wprowadzić przełomową propozycję dla koreańskich klientów Lotte.
To partnerstwo daje również firmie Ocado kolejny ważny przyczółek w regionie Azji i Pacyfiku, ponieważ dążymy do dalszego wzrostu w całym regionie.

Grupa Ocado oczekuje, że ta transakcja przyniesie firmie znaczącą długoterminową wartość. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum