Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Od 25 marca nowe ograniczenia dla Polaków w zw. z koronawirusem

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek wprowadzenie od 25 marca nowych ograniczeń dla Polaków, dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń. Ustawa antykryzysowa powinna wejść w życie w ciągu kilku dni.
Reklama

„ Jest już ok 800 zachorowań (…) Niezbędne są więc kolejne kroki, które ograniczają efekt kolejnych zakażeń w całej Polsce (…) aby wypłaszczyć skalę zachorowań” – mówił Mateusz Morawiecki.

„Robimy to dlatego, że tam gdzie jest ponad 20 tys przypadków jak np. we Włoszech to następuje niewydolność służby zdrowia (…) nie chcemy dopuścić do tego w Polsce. Jestem przekonany, że za kilka tygodni będziemy mogli w tej nowej dyscyplinie sanitarnej wrócić do życia zawodowego (…) Dlatego wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się i przed nami bardzo trudna faza, aby maksymalnie ograniczyć naszą aktywność - dodał.

„Kupujemy sobie czas na lepsze przygotowanie służby zdrowia. Wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące galerii handlowych, miejsc rozrywki, restauracji, czy pubów nadal obowiązują” - mówił też premier.

Zakaz dotyczy wychodzenia z domów poza koniecznymi sytuacjami takimi jak praca, sklep, czy wyjście z psem. Zakaz dotyczy gromadzenia się m.in. na placach zabaw, czy bulwarach. Wprowadzone zostaje ograniczenie  do dwóch osób (nie dotyczy rodzin) w przemieszczaniu się poza domem.

- Intensywnie pracujemy też nad tym, aby zminimalizować skutki koronawirusa dla gospodarki (...) Dzięki sugestiom, także opozycji, jutro albo do czwartku rano będą uzgodnione szczegóły ustawy o tarczy antykryzysowej po to, aby parlament mógł przyjąć je w piątek. Liczę, że ustawa antykryzysowa wejdzie w życie w ciągu dosłownie kilku dni - mówił też Mateusz Morawiecki. 

- Chcemy, aby po  Świętach Wielkanocnych Polacy mogli wrócić do pracy - dodał.

- Umiarkowane ograniczenie kontaktów miedzy ludzkich może prowadzić do przesunięcia fali zachorowań. Wiem, że jest trudno i jesteście zmęczeni, ale chciałbym Was prosić o jeszcze więcej wspólnego działania - apelował podczas konferencji minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (10)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum