Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Odzieżowa sieć podnosi pensje o 40 proc. I to nie przez inflację

Uniqlo podejmuje odważne kroki w „wojnie o talenty”: pracownicy japońskiej marki modowej otrzymują wynagrodzenie wyższe nawet o 40 proc. Dotyczy to głównie Japonii, czyli macierzystego rynku, gdzie dużym problemem jest starzenie się społeczeństwa.
Reklama

Spółka-matka Uniqlo, Fast Retailing, ogłosiła, że zamierza mocno podnieść pensje swoich pracowników. Wynagrodzenia mogą wzrosnąć nawet o 40%, zwłaszcza w Japonii.

Podwyżki w Uniqlo

Od marca więcej będą zarabiać zarówno pracownicy sklepów, jak i pracownicy biurowi. Firma odzieżowa nie informuje, ile średnio wynosi podwyżka i jak dokładnie jest obliczana, ale podaje przykład: kierownik sklepu na poziomie podstawowym będzie zarabiał o 36 proc. więcej.

Dlaczego Uniqlo podnosi wynagrodzenia

Japonia boryka się z poważnym problemem, jakim jest starzenie się społeczeństwa: prawie 30% wszystkich mieszkańców kraju ma ponad 65 lat. Stanowi to poważne obciążenie dla gospodarki i młodszych pokoleń. Płace praktycznie nie wzrosły od 30 lat, a gospodarka znajduje się w stagnacji. Ze względu na kurczącą się populację w nadchodzących dekadach można spodziewać się nawet nieznacznie ujemnego wzrostu gospodarczego. Aby pobudzić wzrost, japońskie firmy podnoszą wynagrodzenia.

Co wiemy o Uniqlo

Uniqlo to firma odzieżowa, która została założona w Yamaguchi w Japonii w 1949 roku. Przez lata z firmy produkującej tekstylia przekształciła się globalną markę odzieżową, posiadającą blisko 800 sklepów (według najnowszego raportu kwartalnego Uniqlo) na całym świecie. Według danych Brand Finance 2022 japońska marka uplasowała się na 10 miejscu wśród najcenniejszych marek modowych na świecie.

Czy Uniqlo ma sklepy w Polsce?

Japońska marka modowa ma stacjonarny punkt sprzedaży w formule pop-up store w Domach Towarowych Wars Sawa Junior. Ruszył pod koniec października 2022 roku. Sklep zajmuje około 800 mkw. na dwóch piętrach (parter i 1. piętro) i oferuje kolekcje: kobiecą, męską i dziecięcą. 

Uniqlo od ponad sześciu lat oferuje również polskim klientom zakupy ubrań LifeWear w swoim europejskim sklepie internetowym.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum