Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ogólny wskaźnik koniunktury wyższy od średniej dziesięcioletniej

Ogólny wskaźnik koniunktury w II kw. 2021 r. jest wyższy od poziomu zanotowanego przed rokiem i od średniej dziesięcioletniej - ocenił w piątkowej analizie Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Reklama

Wartość wskaźnika koniunktury IRG SGH zwiększyła się w ciągu kwartału o 1,4 pkt i wynosi 6,0 pkt - poinformowano. Jak dodano, wartość ta jest wyższa od średniej dla drugiego kwartału z ostatnich dziesięciu lat (-0,8 pkt) oraz od poziomu odnotowanego przed rokiem (-28,8 pkt w II kw. 2020 r.).

Jak czytamy w analizie, "przedsiębiorcy ocenili swoją ogólną kondycję jako dobrą - saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło 21,2 pkt".

"Na aktualne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 34,8 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 51,5 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 13,6 proc. za słabą" - napisano. Jak dodano, "przewidywania dotyczące rozwoju ogólnej sytuacji w najbliższych sześciu miesiącach są optymistyczne".

Według SGH, podobnie jak w poprzednich kwartałach, w II kw. 2021 r. możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: koszty zatrudnienia pracowników, niedostateczny popyt oraz konkurencja.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum