Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ogród na dachu, 250 drzew, panele słoneczne - Ikea otworzy zrównoważony miejski sklep

Publiczny ogród na dachu, 250 drzew, 1450 mkw. paneli słonecznych i miejsca parkingowe dla ponad 760 rowerów: to cechy innowacyjnego sklepu Ikea City, który zostanie otwarty w 2023 roku w centrum Kopenhagi.
Reklama

Sklep dopasowany do miasta i jego mieszkańców

Ponieważ coraz więcej ludzi mieszka w miastach, Ikea podąża ich śladem. W 2023 roku detalista otworzy nowy sklep miejski w Kopenhadze, który wpasuje się w infrastrukturę duńskiej stolicy i zieloną wizję przyszłości, zarówno pod względem koncepcji, jak i podejścia architektonicznego.

Prawie połowa mieszkańców miasta dojeżdża do pracy rowerem, a tylko jedna trzecia dysponuje samochodem. W związku z tym nowy sklep miejski będzie miał duży parking na rowery. Placówka zaoferuje dostawę tego samego dnia, a klienci będą mogli od razu zabrać do domu tylko mniejsze przedmioty.

Według Jette Jørgensen, kierownik ds. rozwoju grupy w Ingka Group, miejski sklep będzie funkcjonował nie tylko jako powierzchnia handlowa, ale także jako centrum spotkań dla mieszkańców. Architektura odgrywa w tym względzie rolę pomocniczą. - Mieszkańcy będą mogli tam wypić filiżankę kawy, posiedzieć na dachu lub spotkać się z przyjaciółmi na kolacji – mówi.

Zrównoważony projekt

Sklep miejski będzie zlokalizowany w pobliżu stacji kolejowej dzielnicy Meatpacking i śródmiejskiego portu. W placówce Ikea znajdzie się również restauracja, kawiarnia oraz ogólnodostępny ogród na dachu. Dach posłuży również jako kładka dla pieszych łącząca południową część miasta z jego centrum.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum