Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Orlen ma pełnomocnika oraz Radę ds. Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju

Analizy na temat transformacji energetycznej i zmian klimatu to m.in. zagadnienia, którymi mają się zajmować pełnomocnik zarządu oraz Rada ds. Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju, właśnie powołani przez Grupę Orlen.
Reklama

Informując o powołaniu Rady ds. Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju, a także pełnomocnika zarządu odpowiedzialnego za ten obszar, PKN Orlen wyjaśnił, że do jego głównych zadań "będzie należała analiza ryzyk i szans związanych transformacją energetyczną i zmianami klimatycznymi oraz podnoszenie standardu komunikacji z inwestorami i otoczeniem biznesowym w kwestiach środowiskowych". Jak zaznaczono, na czele Rady stanie członek zarządu PKN Orlen ds. strategii i zrównoważonego rozwoju.

Orlen będzie badał swój wpływ na środowisko

PKN Orlen ocenił, iż "sformalizowany" nadzór nad kwestiami klimatycznymi i zrównoważonym rozwojem jest "kluczowy z punktu widzenia realizacji celów ESG wpływających na warunki finansowania pozyskiwanego przez koncern". "Rada wpisuje się w wytyczne TCFD - Task Force on Climate-Related Disclosure dotyczące raportowania oraz wypełnia europejską dyrektywę CSRD, która zacznie obowiązywać w 2024 r." - podkreślono w komunikacie.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zaznaczył, że zmiany klimatyczne, otoczenie regulacyjne, ewolucja w oczekiwaniach klientów i inwestorów to czynniki, które Grupa Orlen musi "dokładnie parametryzować" i uwzględniać w strategii biznesowej. "Powołanie Rady, która będzie w stanie połączyć ze sobą wszystkie te aspekty i przełożyć je na konkretne rozwiązania biznesowe będzie istotnym wsparciem dla realizacji naszych długoterminowych planów rozwojowych" - dodał.

PKN Orlen zapowiedział, że w Radzie ds. Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju zasiadać będą przedstawiciele koncernu z obszarów strategii i innowacji, zarządzania finansami, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zarządzania ryzykiem.

"Do szczegółowych zadań Rady należeć będzie przede wszystkim identyfikowanie i monitorowanie szans i ryzyk klimatycznych" - podkreślono w komunikacie. Według koncernu, Rada będzie zajmować się również analizą i raportowaniem oddziaływań klimatycznych, w tym ich wpływem na wyniki i sytuację finansową oraz planowane wydatki inwestycyjne.

"Rada będzie odpowiedzialna również za publikację informacji o odporności strategii koncernu na różne scenariusze klimatyczne oraz opracowywanie KPI finansowych i niefinansowych w zakresie dekarbonizacji, zużycia wody i bioróżnorodności" - przekazał PKN Orlen.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum