Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

OSHEE przejmuje Kingę Pienińską. Chce być piątą największą marką wód w Polsce

OSHEE został nowym właścicielem naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska. Firma podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów, co skutkuje całościowym przejęciem przez OSHEE marki Kinga Pienińska wraz z zakładem produkcyjnym w Krościenku nad Dunajcem.
Reklama

Firma zapowiada wejście w ciągu najbliższych lat do pierwszej piątki marek wód mineralnych w Polsce. Planuje jeszcze w tym roku inwestycje w markę i przejęty zakład.

Kinga Pienińska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w tej kategorii na rynku polskim. Naturalna woda mineralna Kinga Pienińska, pozycjonowana w obszarze górskich wód premium.  W ciągu ostatnich lat regularnie zdobywała krajowe i międzynarodowe nagrody za najwyższą jakość wody, w tym między innymi najwyższe wyróżnienie, czyli 3 gwiazdki Superior Taste Award, przyznawane przez International Taste & Quality Institute (Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości) w Brukseli.

- Zainteresowanie zakupem naszej marki było bardzo duże. Szukaliśmy partnera, którego profesjonalizm oraz zaangażowanie zapewnią skuteczny i długotrwały rozwój – mówi Marek Zieliński, prezes i współudziałowiec Kingi Pienińskiej.

Z perspektywy OSHEE omawiana transakcja, uwzględniająca również przejęcie zakładu produkcyjnego w Krościenku nad Dunajcem oraz wszystkich pracowników zatrudnionych w spółce, to kolejny krok w rozwoju firmy. Poprzez przejęcie marki Kinga Pienińska OSHEE planuje ekspansję w jednej z największych kategorii spożywczych w Polsce, jaką jest kategoria wód mineralnych.

W tym roku planowane są inwestycje nakierowane na wzrost świadomości marki Kinga Pienińska, rozwój sieci dystrybucji oraz rozbudowę zakładu produkcyjnego w Krościenku nad Dunajcem.

Rolę doradcy finansowego OSHEE przy omawianej transakcji pełniła firma Fidea.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum