Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ostrzeżenie! Migdały z Lidla i izotonik z Decathlonu wycofane ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, poinformował o wycofaniu niektórych partii migdałów blanszowanych, smażonych z cukrem, miodem i solą. Powodem jest możliwa obecność metalowych ciał obcych. GIS podał także, że został poinformowany przez firmę Decathlon sp. z o.o. o prowadzonym wycofaniu partii napojów izotonicznych marki APTONIA ze względu na możliwe zmiany smaku i zapachu.
Reklama

Migdały z Lidla wycofane ze sprzedaży

GIS podał, że został poinformowany o prowadzonym przez firmę Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wycofywaniu niektórych partii produktu "Sol&Mar, Połówki migdałów blanszowane, smażone z cukrem, miodem i solą, 150 g", ze względu na informację otrzymaną od hiszpańskiego producenta Borges Agricultural & Industrial Nuts SA o możliwej obecności metalowego ciała obcego. Chodzi o produkty o dacie trwałości 02.03.2023 i 02.05.2023.

Firma rozpoczęła wycofywanie produktu z rynku i od konsumentów, w sklepach sieci i na stronie internetowej lidl.pl umieszczona została informacja dla konsumentów o zaistniałej sytuacji. Sieć poinformowała o możliwości zwrotu migdałów z wyżej wymienionymi datami minimalnej trwałości do miejsca zakupu, bez konieczności okazania paragonu.

Napój izotoniczny z Decathlonu wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, poinformował także o wycofaniu partii napoju izotonicznego z powodu możliwej zmiany smaku i zapachu.

Wycofaniu podlega produkt, który został wprowadzony do obrotu w Polsce od 12.08.2022 do 30.09.2022 włącznie.

Chodzi o produkt ISO Orange 500 ml, Napój Izotoniczny gotowy do spożycia - smak pomarańczowy, marki APTONIA o kodach kreskowych 3583787609163 i 3583787609217, numer partii: 03/02/2023, data minimalnej trwałości: 03/02/2023.

GIS przekazał, że Decathlon sp. z o.o. wycofuje ze sprzedaży powyższy produkt i apeluje do klientów o jego zwrot. Stosowne komunikaty zostały zamieszczone w sklepach i na stronie internetowej. Organy inspekcji sanitarnej monitorują proces wycofania z rynku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum