Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Oświadczenie Amazona w sprawie pikiety

30 listopada, przed naszą siedzibą we Wrocławiu odbyła się pikieta zorganizowana przez NSZZ Solidarność. Wzięło w niej udział około 25 osób, w tym kilkoro pracowników Amazon. Akcja ta nie ma nic wspólnego ani ze strajkiem, ani ze sporem zbiorowym prowadzonym przez OZZIP. Jest jedynie formą dialogu, którą wybrał związek zawodowy Solidarność.  Niektóre z postulatów, które dotyczą między innymi podwyższenia temperatury w halach, obniżenia norm, zrównania pensji w Polsce i Niemczech i zmiany menu w stołówkach, usłyszeliśmy po raz pierwszy - napisano w oświadczeniu.
Reklama

Zawsze będziemy rozmawiać z naszymi pracownikami, niezależnie od tego czy są członkami związku zawodowego czy nie. (...)

Amazon oferuje miejsca pracy w najnowocześniejszych centrach logistycznych, hale są klimatyzowane i ustalenie optymalnej temperatury nie jest żadnym problemem.

(...) Oferujemy w Polsce pensje konkurencyjne dla branży logistycznej w naszym kraju. Raz w roku dokonujemy przeglądu pensji, żeby mieć pewność, że pozostają one konkurencyjne. W tym roku, w wyniku takiego przeglądu, w Polsce podwyższyliśmy pensje nawet o 12,5% - czytamy w komunikacie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum