Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Oszuści wzięli na cel klientów sieci sklepów Żabka

Oszustwo dotyczące bonów do sklepów Żabka stało się najnowszym sposobem oszustów, którzy wykorzystują kampanie phishingowe w celu kradzieży danych.
Reklama

Fałszywe SMSy od "sieci sklepów Żabka"

Polscy konsumenci otrzymują fałszywe wiadomości SMS, sugerujące otrzymanie bonu do Żabki i proszące o kliknięcie w podejrzany link. To jednak pułapka, mająca na celu wyłudzenie danych osobowych i finansowych. Ostrzegamy, aby być ostrożnym i nie dawać się nabrać na tę próbę oszustwa.

Kampanie phishingowe - sposób na kradzież danych

Kampanie phishingowe od dawna stanowią popularny sposób na kradzież danych osobowych i finansowych. Polegają one na wysyłaniu masowych wiadomości do jak największej liczby osób, licząc na to, że niektóre z nich uwierzą w fałszywe obietnice czy informacje. Ostatnio oszuści skierowali swoje działania na klientów sieci sklepów Żabka, wysyłając im fałszywe wiadomości SMS.

Fałszywy link od Żabki

W treści otrzymywanych wiadomości informuje się o otrzymaniu bonu do Żabki i podaje się link, który ma przenieść odbiorcę na stronę internetową. Ta strona, choć przypomina wyglądem prawdziwą witrynę sklepu Żabka, jest w rzeczywistości mistyfikacją stworzoną przez oszustów. Ważne jest zauważenie nieprawidłowego adresu URL strony, który może być subtelnie zmieniony.

Na fałszywej stronie znajduje się przycisk, sugerujący aktywację bonu do Żabki. W rzeczywistości jest to jednak bramka płatności, która ma na celu wykradzenie danych osobowych i finansowych użytkowników. Warto podkreślić, że sklep Żabka nie wysyła żadnych bonów ani kuponów za pomocą wiadomości SMS.

W obliczu tego ataku ostrzegamy przed takimi próbami oszustwa. Kampanie phishingowe są masowe i niecelowe, wysyłane do jak największej liczby osób, licząc na to, że część z nich uwierzy w fałszywe obietnice. Ważne jest, aby informować swoją rodzinę i znajomych o tym zagrożeniu, aby uniknąć stania się kolejną ofiarą oszustów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum