Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Otwarto sklep społeczny w Tychach

Sklep społeczny otwarto w piątek na terenie Tyskich Hal Targowych w Tychach. Ma służyć osobom w trudnej sytuacji materialnej, seniorom, a w soboty – wszystkim zainteresowanym mieszkańcom miasta.
Reklama

To miejsce, gdzie można kupić pełnowartościowe produkty, często z krótkim terminem ważności, w cenach niższych niż w innych sklepach. Najważniejszą zasadą działania sklepów jest sprzedaż produktów, których ceny za ogólny koszyk zakupów nie przekraczają 50 proc. wartości ceny rynkowej.

"To oczywiście nie znaczy, że każdy produkt jest o 50 procent tańszy, bo przykładowo warzywa będą bardzo tanie i pieczywo, a jakiś inny produkt będzie droższy, ale zawsze jest to taniej niż w sklepie tradycyjnym. Produkty w zależności od tego, skąd pochodzą, mają termin ważności od kilku dni do nawet 6 miesięcy" - powiedział prezes prowadzącej sklep Fundacji Wolne Miejsce Mikołaj Rykowski.

W sklepie obowiązuje zasada, że kupujący może nabyć jeden produkt z danego asortymentu. "Tak więc np. nie możemy tam kupić dwóch kartonów mleka. Sklepy socjalne i społeczne są po to, aby pomóc komuś w budżecie domowym, to nie jest kompleksowe zaopatrzenie" - wyjaśnia prezes Rykowski.

Każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, a jego dochód nie przekracza kwoty 2100 zł dla osoby samotnie gospodarującej, powinien skontaktować się telefonicznie bądź osobiście z najbliższym punktem terenowym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w którym pracownik socjalny zweryfikuje możliwość zakwalifikowania się do korzystania ze sklepu społecznego.

"Otwarcie sklepu społecznego to wyjście naprzeciw mieszkańcom, którzy w związku z różnymi okolicznościami, takimi jak np. problemy finansowe czy utrata pracy, znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Stale rosnące ceny, inflacja sprawiają, że takich osób jest coraz więcej. Widzimy jak wiele osób przyszło dziś na otwarcie sklepu. Mam nadzieję, że zakupione w sklepie produkty w bardzo okazyjnych cenach będą odciążeniem domowego budżetu" - powiedział wiceprezydent Tychów Maciej Gramatyka.(PAP)

Autorka: Anna Gumułka

lun/ mhr/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum