Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Outlety FACTORY oraz Futura Park przyjazne dla osób niepełnosprawnych

NEINVER uzyskał certyfikaty dostępności usług AIS dla pięciu obiektów sieci FACTORY oraz parku handlowego Futura. To dowód na zaangażowanie spółki w tworzenie przyjaznego środowiska zakupowego, dbającego m.in. o klientów z ograniczoną sprawnością ruchową oraz zaburzeniami słuchu i wzroku.
Reklama

Certyfikacja dostępności usług AIS dokonuje oceny szeregu kryteriów opisujących fizyczne, sensoryczne lub poznawcze aspekty różnorodności funkcjonalnej dla zagwarantowania, by każda osoba, bez względu na swoją kondycję zdrowotną i sprawność, mogła poruszać się po całym centrum outlet komfortowo i bezpiecznie. Przykładami ocenianych aspektów mogą być  dostępność toalet, pomieszczenia do opieki nad dzieckiem, wyznaczone miejsca parkingowe, a także specjalnie zaadaptowane drogi ewakuacyjne i wyjścia awaryjne.

- Nasze centra uzyskały w swojej pierwszej certyfikacji dwu- i trzygwiazdkowe oceny w pięciogwiazdkowej skali. Naszym planem jest podniesienie tych ocen do trzy- i czterogwiazdkowych w okresie krótko i średnioterminowym. W tym celu planujemy montaż oznakowania o wysokim kontraście i zwiększenie przystępności toalet oraz wind - powiedział Maciej Zacharewicz, International Facility Manager NEINVER.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum