Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Panattoni buduje gigantyczne centrum logistyczne. Jest najemca spożywczy

Panattoni otwiera kolejny rynek nowoczesnej powierzchni magazynowej. Tym razem deweloper wybrał Radom, największy po Warszawie ośrodek Mazowsza. Panattoni Park Radom powstaje ok. 10 minut od drogi S7.
Reklama

Dwa pierwsze budynki o łącznej powierzchni 13 500 m kw. zostaną ukończone na przełomie 2022/2023 r. i mają już najemców z branż logistycznej oraz spożywczej. Lokalizacja parku w dzielnicy Wincentów pozwoli w pełni skorzystać z potencjału kadrowego Radomia. 

Alternatywa dla Warszawy nabiera rozpędu 

Panattoni, które w województwie mazowieckim dostarczyło już 1,6 mln m kw., napędza rozwój drugiego największego miasta w regionie – Radomia. Deweloper rozpoczął budowę pierwszego kompleksu magazynowego klasy A na tym rynku. Panattoni Park Radom powstanie 10 km od lotniska Warszawa-Radom i zajmie łącznie 44 200 m kw. Firma dostrzega ogromny potencjał tej lokalizacji, która zapewnia doskonały dostęp do pracownika – przy ponad 200-tysięcznej populacji - i jego niską fluktuację.
- W Radomiu działa około 25 000 podmiotów gospodarczych, a miasto stało się m.in. kluczowym ośrodkiem dla rozwoju przemysłu metalowego w kraju. Ponadto otwarcie regionu na nowoczesną powierzchnię przemysłową i strategiczne położenie na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków drogowych, zwiększa atrakcyjność dla logistyki, produkcji, czy sektora e-commerce. Ogromnym atutem są również niższe koszty prowadzenia działalności w porównaniu z największymi rynkami magazynowymi, przy korzystnej lokalizacji – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.

Deweloper na przełomie 2022 i 2023 roku dostarczy pierwsze dwie hale Panattoni Park Radom, które zajmą łącznie 13 500 m kw., z czego 8500 m kw. już zostało wynajęte przez przedstawicieli branży logistycznej oraz spożywczej. Trzecia hala, o powierzchni 30 690 m kw., powstanie w przyszłym roku. Z obiektów skorzystać będą mogły zarówno firmy lokalne, które zwiększą swój potencjał dzięki postawieniu na powierzchnię klasy A, jak i ogólnokrajowe czy międzynarodowe przedsiębiorstwa, prowadzące procesy logistyczne, produkcyjne, e-commerce oraz stawiające na tradycyjne magazynowanie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum