Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Panattoni sprzedało dwa parki logistyczne w Warszawie

Panattoni oraz Marvipol sprzedał LaSalle Investment Management dwa parki logistyczne w Warszawie. Obiekty o łącznej powierzchni blisko 25 000 m kw. zostały zbyte za ok. 30 mln euro.
Reklama

Panattoni i Marvipol Development podpisały umowę sprzedaży Citi Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II na rzecz LaSalle Investment Management, firmy zarządzającej inwestycjami na rynku nieruchomości. Finalizacja umowy powinna nastąpić do końca czerwca br. Oba parki składają się z nowoczesnych budynków klasy A o powierzchni odpowiednio 10 715 m kw. oraz 14 tys. m kw. Obiekty są w pełni wynajęte i położone w granicach administracyjnych Warszawy. Citi Logistics Warsaw Airport I mieści się 6 km od lotniska obok węzła Opacz łączącego trasy S2 oraz S8. Citi Logistics Warsaw II położony jest z kolei przy ulicy Odlewniczej.

Uwe Rempis, Managing Director and Fund Manager LaSalle E-REGI, powiedział: „Logistyka od dawna stanowi sektor docelowy dla LaSalle E-REGI, a ostatnie wydarzenia tylko wzmocniły nasz pogląd na klasę aktywów. Biorąc pod uwagę szybki rozwój handlu elektronicznego, rozwijającą się w Polsce krajową infrastrukturę drogową, dostęp do niskich kosztów pracy i relatywnie niskie czynsze w porównaniu z Europą Zachodnią, spodziewamy się, że w nadchodzących latach portfolio będzie miało korzystne fundamenty popytowe, zapewniając długoterminowo zabezpieczony dochód dla funduszu”.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum