Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Panattoni z magazynem ostatniej mili w Krakowie

Panattoni zbuduje park miejski w Krakowie - City Logistics Kraków I o łącznej powierzchni 36 500 m kw. Pierwszy z dwóch budynków będzie gotowy we wrześniu 2021 roku i ma już najemcę – 9 040 m kw. zajmie operator logistyczny ukierunkowany na operacje ostatniej mili. Nowa inwestycja Panattoni to kluczowe ogniwo usprawniające operacje na linii e-sklep - firma kurierska – konsument.
Reklama

City Logistics Kraków I o powierzchni 36 500 m kw. powstanie w stolicy Małopolski przy ul. Cementowej - obecnie deweloper jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę, a we wrześniu przyszłego roku będzie gotowy pierwszy z dwóch obiektów. Ponad 9 000 m kw. (z 14 500 m kw.) zajmie operator logistyczny specjalizujący się w finalizacji łańcucha dostaw, przede wszystkim w zakresie tzw. „ostatniej mili”. Pozostała powierzchnia i kolejny obiekt (22 000 m kw.) mają charakter spekulacyjny i będą budowane w formule Small Business Unit (SBU). Najmniejszy z modułów będzie miał 1 100 m kw. Dzięki temu oraz miejskiej lokalizacji park będzie rozwiązaniem dla firm z branży e-commerce, kurierskiej, konfekcjonowania czy drobnej produkcji. Inwestycja spełni również wymogi na firmowy showroom, a nawet siedzibę główną.

Ze względu na liczbę mieszkańców i bogaty rynek zbytu Kraków staje się atrakcyjnym celem dla operatorów logistycznych i firm kurierskich, zwłaszcza w dobie szybkiego rozwoju e-commerce oraz wielokanałowych strategii sprzedaży.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum