Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pandemia sprzyja Delko - rekordowa sprzedaż po trzech kwartałach

Po trzech kwartałach vr. Grupa Delko osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 636 302 tys. zł wobec 566 094 tys. zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. zysk netto wyniósł 17 774 tys. zł, a zysk z działalności operacyjnej 21 949 tys. zł.
Reklama

Grupa Delko osiągnęła w III kwartale br. rekordowe w swojej historii wyniki sprzedaży, jak i wyniki finansowe. - Zawdzięczamy to zarówno rozwojowi organicznemu, jak i faktowi, że Delko prowadzi sprzedaż produktów szczególnie poszukiwanych w czasach COVID-19: papierów toaletowych, mydeł, płynów myjących i odkażających oraz innych produktów do utrzymania czystości i higieny. Delko posiada też własne produkty w tych kategoriach. Sprzedaż ich z roku na rok rośnie i poprawia wyniki grupy. Sytuacja w spółce, mimo ograniczeń związanych z COVID-19, jest dobra i stabilna. Sprzedaż jest prowadzona normalnie i według bieżących prognoz powinniśmy zakończyć ostatni kwartał i cały rok dobrymi wynikami finansowymi i handlowymi. Po III kwartałach 2020 sprzedaż Grupy wyniosła 636,3mln zł (wzrost 12,4% r/r), EBITDA 30mln zł (wzrost 23,6% r/r), a zysk netto 17,8mln zł (wzrost 52,2% r/r) - napisał w liście do akcjonariuszy Dariusz Kawecki, prezes zarządu Delko.

Grupa prowadzi sprzedaż zarówno w hurtowniach jak i w 413drogeriach i sklepach franczyzowych Blue STOP oraz 70 sklepach własnych Grupy. Delko posiada też 100% udziałów w trzech spółkach, które prowadzą sprzedaż detaliczną w sklepach spożywczych (własnych i franczyzowych). Są to sklepy średniej wielkości, prowadzone w tzw. formacie tradycyjnym i znane klientom pod markami SŁONECZKO, AVITA, SEDAL.Delko posiada także 50% udziałów w Spółce A&K Mielec prowadzącej duże markety spożywcze.Wyżej wymienione spółki detaliczne i współzależne Grupy za ubiegły rok osiągnęły sprzedaż 271,7mln zł. Grupa Delko zatrudnia 1.457 osób.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum