Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Papier toaletowy może drożeć


Firrmy przetwarzające pulpę celulozową, która jest potrzebna do wytwarzania papieru toaletowego radzą sobie korzystając z zapasów i uzupełniają je bieżącymi dostawami. Jednak brakuje kierowców do przewozu surowca. W Unii Europejskiej jest dwóch kluczowych dostawców masy celulozowej. Są nimi fińska Metsä Fibre i szwedzka Södra Cell International.
Reklama

Notowane są przestoje w portach, spadła częstotliwość kursowania pociągów. Dodatkowym problemem są korki na granicach. Wszystko to sprawie, że z dostępnością do surowca mogą być trudności. Tymczasem zapotrzebowanie na papier toaletowy wzrosło w marcu aż o prawie 150 proc rdr!

Analitycy są zdania, że niektóre z zakładów papierniczych w Europie mogą jeśli problem będzie się nasilał zmniejszyć, a nawet wstrzymać produkcję. I ostrzegają, że papier toaletowy to niejedyny wyrób papierniczy, którego może zabraknąć. Los ten może czekać także np. pieluchy

Następstwem niedoborów może być także wzrost cen surowca. Obecnie miazga z drewna miękkiego, wykonana z zrębków lub papieru z recyklingu, kosztuje około 455 dol. za tonę. To kluczowy surowiec do produkcji tamponów, podpasek higienicznych i pieluszek i papieru toaletowego. Jednak są już pierwsze oznaki, że surowiec będzie drożał.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum