Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Park handlowy w Toruniu zmienił właściciela

Hunter REIM sfinalizował sprzedaż portfolio „Fairway” do Centerscape Investments. Ostatnia nieruchomość sprzedawana w ramach portfolio, park handlowy w Toruniu, należy już do nowego właściciela.
Reklama
  • Centerscape Investments sfinalizował zakup portfolio parków handlowych od Hunter REIM. Avison Young reprezentował w transakcji sprzedającego
  • W grudniu 2021 roku Centerscape Investments nabył od Hunter REIM dwa parki handlowe zlokalizowane w Warszawie i Inowrocławiu, o łącznej powierzchni najmu około 4 550 mkw., z siecią Netto jako głównym operatorem spożywczym w obu obiektach. Obecnie Centerscape finalizuje transakcję zakupu ostatniej nieruchomości z tego portfolio - parku handlowego znajdującego się w Toruniu.

Park handlowy w Toruniu z Netto

Park handlowy w Toruniu ma powierzchnię najmu około 1 424 mkw. i również Netto jako głównego operatora spożywczego.

– Portfolio, które jest przedmiotem transakcji, to atrakcyjnie zlokalizowane parki handlowe, z silnym głównym najemcą – operatorem spożywczym. Tego typu projekty inwestycyjne są aktualnie jednym z bardziej pożądanych na rynku aktywów, a zainteresowanie nimi nie słabnie od 2020 roku. Deweloperzy konkurują w zabezpieczaniu gruntów pod nowe inwestycje tego typu, dlatego pozyskiwanie obiektów z rynku wtórnego jest również bardzo dobrą strategią, zapewniającą zakup nieruchomości w dobrych lokalizacjach, z ugruntowaną pozycją wśród lokalnych społeczności - komentuje Artur Czuba, Associate Director w Avison Young.

Doradztwo prawne zapewniały ponownie kancelarie GKW Grabalski, Kempiński i Wspólnicy (po stronie sprzedającego) oraz CDZ Chajec i Wspólnicy (po stronie kupującego).

Z Hunter REIM do Centerscape Investments

Hunter REIM jest niezależną firmą zarządzającą inwestycjami w nieruchomości, odpowiedzialną za zarządzanie aktywami na terenie Wielkiej Brytanii i w Europie.

Centerscape Investments od 15 lat specjalizuje się w dobrze zintegrowanych nieruchomościach z operatorem spożywczym jako głównym najemcą. Obecnie portfolio CS obejmuje 228 obiektów na terenie Polski, Niemiec i Czech.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum