Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PARP: wsparcie dla mikro-, małych i średnich firm ponownie wchodzących na rynek

Przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą, mogą w ramach konkursu "Nowy start" otrzymać wsparcie - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Budżet programu to 15 mln zł.
Reklama

Jak zaznaczono w środowym komunikacie, uczestnicy konkursu otrzymają dofinansowanie, "które sprawi, że powrót na rynek będzie łatwiejszy".

Projekt jest skierowany do przedsiębiorców, "którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą". O wsparcie ze środków unijnych mogą się starać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy "w ciągu 24 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie w okresie 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu ponownie podjęli działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólnicy spółki prawa handlowego".

Zaznaczono, że do konkursu mogą przystąpić firmy z sektora MŚP ponownie rozpoczynające działalność gospodarczą, "które w ciągu 24 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestały prowadzenia działalności gospodarczej, która była aktywna przez co najmniej 18 m-cy".

Jak wyjaśniono, przedsiębiorcy mogą przeznaczyć dofinansowanie na pomoc "w poznaniu przyczyn niepowodzenia i rozwój kompetencji w zakresie prowadzenia firmy, aby uniknąć kolejnej porażki w przyszłości"; zmniejszenie braków kadrowych; a także pomoc w adaptacji do ciągle zmieniających się warunków rynkowych oraz konkurencji czy przeszkolenie już zatrudnionych pracowników.

"Program jest w 100 proc. dofinansowany ze środków funduszy unijnych oraz budżetu państwa" - podano.

Do jednego z czterech projektów szkoleniowo-doradczych w ramach konkursu "Nowy start" organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości można się zgłaszać do 30 listopada 2022 r. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum