Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pasaż Golubsko-Dobrzyński w rękach Falcon Investment Management

Falcon Investment Management, nowy fundusz inwestycyjny w sektorze parków handlowych Pasaż Golubsko-Dobrzynski od warszawskiego dewelopera, spółki z grupy TUFRE. Zakup tego projektu to wstęp do budowy silnej sieci parków.
Reklama

W portfolio firmy Falcon znajdują się obecnie: Stary Dworzec w Bolesławcu, zakupiony jako gotowy i działający obiekt oraz nowo otwarty Pasaż Golubsko-Dobrzyński, który inwestor kupił od firmy TUF RE. – Chcemy stworzyć sieć parków handlowych, w skład której wejdą tzw. Power Centers – obiekty dominujące w danym rejonie. Kupujemy i budujemy dla siebie w długim horyzoncie czasowym –  mówi Piotr Piechocki, założyciel i prezes zarządu, Falcon Investment Management.

Priorytetem TUFRE jako dewelopera jest realizacja projektów w miastach powiatowych, które do tej pory nie miały tego typu miejsc. Zaspokajają one potrzeby zakupowe społeczności nie tylko miasta, ale też całego powiatu. W chwili obecnej realizujemy inwestycje w Kępnie i Grodzisku Wielkopolskim, obie otworzymy w przyszłym roku. Aktywnie pracujemy nad kolejnymi lokalizacjami, które zabezpieczyliśmy w ostatnim kwartale, wyjdziemy z nimi na rynek zaraz po wakacjach – komentuje transakcję Fabian Eryk Barbarowicz, wspólnik zarządzający TUF Real Estate Polska.

Nowe rozdanie

Obecnie fundusz ma zabezpieczonych 12 projektów w różnych fazach realizacji. – Interesują nas projekty o powierzchni od ok. 4 tys. GLA i grunty w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców lub sypialniach największych aglomeracji. Celem na najbliższe miesiące jest zabezpieczenie kolejnych nieruchomości – podkreśla Tomasz Pawilonis, dyrektor ds. rozwoju, Falcon Investment Management. Inwestor pracuje obecnie również nad obiektem realizowanym samodzielnie w formule deweloperskiej.  Do partnerów biznesowych funduszu należą m.in. TUF RE, BOIG czy Acteeum Central Europe. – Liczymy, że to grono będzie się sukcesywnie powiększać. Jesteśmy otwarci na współpracę z solidnymi uczestnikami rynku: właścicielami terenów inwestycyjnych, sprzedającymi czy wykonawcami – dodaje Tomasz Pawilonis. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum