Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PBO Anioła walczy z problemami finansowymi

Na początku grudnia wierzyciel spółki PBO Anioła złożył w poznańskim sądzie wniosek o upadłość spółki. Kilka dni później firma porozumiała się z wierzycielem w sprawie cofnięcia wniosku. W konsekwencji, w tym samym dniu, wierzyciel złożył wniosek o cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości.
Reklama
31 stycznia firma PBO Anioła przyjęła program redukcji kosztów. Zarząd firmy kilka dni temu podała przewidywany wpływ kolejnych podjętych działań, na redukcję kosztów w roku 2014. Firma przewiduje: redukcję kosztów, zmniejszenie kosztów wynajmu powierzchni biurowych oraz zmniejszenie kosztów związanych ze świadczeniami na rzecz pracowników.

Łączna wartość redukcji kosztów w 2014 r. z tytułu tych działań wynosi ok. 750.000 zł.

Ponadto, zarząd firmy poinformował o podjętych działaniach, mających na celu poprawę sytuacji i płynności finansowej: sprzedaż części aktywów (nieruchomości, udziały w spółkach zależnych) - intencją zarządu jest zakończenie prowadzonych negocjacji w tym zakresie do końca I kwartału 2014 r. Zarząd planuje pozyskać z tego tytułu do kilkunastu milionów złotych wpływów;  odzyskanie należności przeterminowanych od inwestorów z którymi spółka zawierała umowy generalnego wykonawstwa, w perspektywie do końca I kwartału 2014 r. - szacowana kwota tych należności wynosi 5.800.000 zł brutto;
pozyskanie inwestorów zewnętrznych dla spółek zależnych oraz przeprowadzenie emisji nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy w pierwszej połowie 2014 r.

Spółka PBO Anioła specjalizująca się m.in. w budowie obiektów handlowych dla takich sieci jak Lidl, Netto, Aldi czy Biedronka.


 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum