Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PFPŻ: KE może uznać podatek od obrotów sieci handlowych za barierę w dostępie do rynku

Podatek progresywny od obrotów sieci handlowych, jaki proponują niektórzy gracze na rynku handlu, może zostać uznany przez Komisję Europejską za barierę w dostępie do rynku – uważa Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności. Jego zdaniem, z punktu widzenia dostawców, bez względu na to jak zostanie skonstruowany podatek dla sieci handlowych, i tak zapłacą za niego producenci.
Reklama

- Każda próba dyskryminacji podatkowej określonych grup podmiotów gospodarczych może być zinterpretowana przez KE jako bariera techniczna zakłócająca działanie wspólnego rynku. Dotyczy to nie tylko podatku od handlu detalicznego ale praktycznie każdego typu podatku, który zostanie uznany za barierę w dostępie do rynku – mówi Andrzej Gantner w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

- Im bardziej podatek jest skierowany w konkretną grupę przedsiębiorstw tym większe ryzyko, że zaskarżenie będzie skuteczne. W związku z tym podatek progresywny jest bardziej ryzykowny pod tym względem niż jednolity podatek liniowy – dodaje.

portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum