Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PGS: Tylko szeroka skala podatkowa może zmniejszyć dystans małych firm do wielkich sieci

Polska Grupa Supermarketów (PGS) uważa, że tylko szeroka skala podatkowa od 0% do 5% pozwoli zmniejszyć dystans pomiędzy małymi rodzinnymi firmami a potężnymi podmiotami operującymi na naszym rynku.
Reklama

‘’Zgodnie z dochodzącymi do nas sygnałami polscy producenci stoją pod ścianą. Jeśli rząd nie zatrzyma procesu ekspansji dużych sieci to polski producent będzie zmuszony sprzedawać na warunkach jakie podyktuje mu sieć bez jakichkolwiek negocjacji. Niewykluczone też, że w długim okresie może zostać zastąpiony przez swojego niemieckiego, portugalskiego lub francuskiego odpowiednika‘’ – twierdzi Michał Sadecki, prezes PGS.

Podczas spotkania z Rządem 8 stycznia 2016 najwięksi detaliści bronili się przed progresywną skalą podatkową jako jeden z argumentów powołując się na niską rentowność, jednocześnie strasząc rząd masowymi zwolnieniami. „To szczyt hipokryzji – twierdzi Michał Sadecki – sieci które najgłośniej protestują wydają na reklamę w radio i telewizji kwoty rzędu 3% rocznego obrotu. Jednocześnie otwierając każdą kolejną placówkę przyczyniają się do upadku lokalnych przedsiębiorców. Przyjmuje się, że na jednego zatrudnionego w sieci wielkopowierzchniowej przypada od 4 do 6 zwolnionych w handlu tradycyjnym.”

PGS obawia się, że brak szerokiej skali podatku obrotowego, pozwoli międzynarodowym sieciom na wykorzystanie tak preferencyjnych warunków zakupowych i przyspieszenie strategii budowy siatki małych sklepów osiedlowych skutecznie eliminując z rynku rodzinne sklepy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum