Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Piotr i Paweł złożył rezygnację z członkostwa w Polskiej Izbie Handlu

14 grudnia 2015 Piotr i Paweł S.A. złożył rezygnację z członkostwa w Polskiej Izbie Handlu. Przyczyną jest przynależność do nowopowstałego Forum Polskiego Handlu, które zrzesza operatorów o podobnym modelu działania - poinformowała spółka w komunikacie.
Reklama

"Piotr i Paweł jest jednym z inicjatorów powstania nowej organizacji, zrzeszającej sieci spożywcze takie jak POLOmarket, Topaz, Marcpol, Stokrotka, Eko, Piotruś Pan, Arhelan oraz operatorów przemysłowych: Media Expert, Agata, PSB i AT. Forum Polskiego Handlu jest organizacją pozarządową, zrzeszającą wyłącznie spółki z branży handlowej z polskim kapitałem. Celem statutowym Forum jest budowanie pozytywnego wizerunku polskich sieci w oczach klientów, pracowników oraz władz samorządowych i państwowych. Forum chce edukować klientów, promować polski handel i polskich producentów, pozostawiając i inwestując wypracowany kapitał w Polsce" - zaznaczono. 

Jak informował serwis portalspozywczy.pl Forum Polskiego Handlu zostało powołane do życia 25 listopada. Organizacja zrzesza przedsiębiorstwa handlowe z polskim kapitałem. Firmy tworzące FPR stworzyły nową organizację, aby rozmawiać o swoich problemach i perspektywach, przed jakimi stoją.

Jednym z celów działalności Forum ma być zwrócenie uwagi na stan polskich przedsiębiorstw handlowych, na ich pozycję na rynku oraz ich perspektywy rynkowe i przekazanie rządzącym tej wiedzy "z prośbą, by ta wiedza była wzięta pod uwagę w procesie tworzenia nowej ustawy dotyczącej podatku, zwanego >>podatkiem od hipermarketów<<".

Forum Polskiego Handlu postuluje wprowadzenie podatku, który nie byłby uzależniony od powierzchni sklepów. Organizacja popiera podatek w wersji ze zróżnicowaną podstawą opodatkowania. Nowy podatek w opinii FPH powinien obejmować zarówno sieci własne, jak i franczyzowe, także detaliczną sprzedaż internetową i nie powinna z niego być wyłączona żadna branża. - Podatek powszechny, obejmujący absolutnie wszystkie przedsiębiorstwa handlu detalicznego, uwzględniający interesy małych handlowych przedsiębiorstw rodzinnych - to postulat FPH.

- Decyzja sieci Piotr i Paweł o złożeniu wypowiedzenia z Członkostwa, która wejdzie w życie w grudniu 2016, jest zaskakująca i smutna dla Polskiej Izby Handlu ponieważ zawsze działaliśmy i działamy na rzecz handlu w Polsce i polskich przedsiębiorców zrzeszonych między innymi w systemach franczyzowych. Sieć Piotr i Paweł była zawsze aktywnym i cenionym członkiem Izby, a jej przedstawiciele od lat zasiadają w Radzie Izby - komentuje Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum