Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Plan na oszczędzanie z ALDI. Dyskonter radzi jak zaoszczędzić na zakupach

ALDI w nowej komunikacji stawia na oszczędzanie. Dyskonter wskazuje klientom, jakie produkty można kupić w promocyjnych cenach, ile można zaoszczędzić, a przy tym prezentuje pomysł na tani obiad i dzieli się przepisem na pyszne danie.
Reklama

W ramach najnowszej komunikacji ALDI przedstawia na stronie internetowej produkty marek własnych, które w aktualnym tygodniu są objęte promocją. Prezentuje szybki i prosty przepis na tani obiad oraz orientacyjny koszt posiłku dla czteroosobowej rodziny, który można przyrządzić z proponowanych składników. Jak podaje dyskonter średnio na tydzień aż 237 produktów ma cenę promocyjną.

- Naszą intencją jest ułatwienie klientom wyboru produktów podczas codziennych zakupów. Chcemy w ramach tej inicjatywy pokazać, że tanie zakupy są możliwe i dzięki produktom dostępnym w naszych sklepach klienci mogą przyrządzić za niewielką kwotę smaczny obiad dla całej rodziny, co w dobie inflacji jest to szczególnie ważne – mówi Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji i PR ALDI w Polsce.

Sieć kontynuuje promocje od pierwszej sztuki i podkreśla jakość oraz ceny produktów marek własnych w kampanii "COŚ tylko w ALDI". Z końcem stycznia ALDI rozpoczęło także projekt "ALDI Ekspert Poleca", w którym promuje jakość i zalety marek własnych dostępnych w swoich sklepów.

- Marki własne są podstawą funkcjonowania ALDI. Jesteśmy z tego szczególnie dumni, ponieważ nasze produkty wyróżniają się jakością popartą certyfikatami, co więcej klient może kupić je w atrakcyjnych cenach. Aktualnie udział marek własnych w ALDI wynosi około 60%, największy występuje w produktach podstawowych. Realizując projekty "Ekspert ALDI Poleca", "COŚ tylko w ALDI" i "Plan na oszczędzanie z ALDI" chcieliśmy wzmocnić ten trend i uświadamiać klientów, że marki własne są często bardzo dobrą alternatywną dla popularnych, niejednokrotnie droższych zamienników – komentuje Agata Biernacka.

Jak wynika z badań własnych ALDI, klienci coraz chętniej sięgają po marki własne ALDI. Wystarczy spojrzeć na wybrane dane: średnio 36% klientów wybiera masło marki własne Mleczna Rzeka, a 14% masło brandowe, 30% klientów wybiera Mleko 3,2% Mleczna rzeka, a 12% mleko 3,2% innej marki.

- Naszym celem jest pokazanie pełnego asortymentu, z którego mogą korzystać klienci. W dobie inflacji chcemy zwrócić ich uwagę, że mają wybór i niejednokrotnie kupując produkty marek własnych mogą sporo zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na jakości czy gramaturze produktu – wyjaśnia Agata Biernacka.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum