Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Po roku zmiana szefa w Netto w Polsce. Nowy dyrektor od 30 lat w Grupie

Nowym dyrektorem zarządzającym Netto Polska mianowany został Brian Nyeng Olesen, dotychczasowy dyrektor działu Commercial w Grupie Salling. Grupa Salling dziękuje jego poprzednikowi, Hugo Mesquita, za znaczący wkład w rozwój Netto w Polsce.
Reklama

Hugo Mesquita objął stanowisko dyrektora generalnego Netto Polska pod koniec 2021 r. Wcześniej 11 lat pracował w Biedronce.

Grupa Salling dokonuje zmiany w zarządzie Netto w Polsce

Od czasu przejęcia Tesco Polska w 2021 roku, Netto Polska przebudowało blisko 300 sklepów, zatrudniło ponad 3 800 nowych współpracowników i wdrożyło nowy model sklepów Netto 3.0. Netto nabrało w zeszłym roku dalszego rozpędu na polskim rynku. Podjęto również decyzję
o przeniesieniu siedziby głównej do Warszawy.

Po wdrożeniu z sukcesem tych inicjatyw, Grupa Salling postanowiła położyć nacisk na wykorzystanie skali  i umiejętności Grupy, zwracając szczególną uwagę na dostarczanie handlowej doskonałości na coraz bardziej konkurencyjnym polskim rynku.

CEO Grupy Salling, Per Bank, wita Briana Nyeng Olesena w nowej roli, jako Dyrektora Zarządzającego Netto Polska.

- Brian nie ma sobie równych w osiąganiu wyjątkowych wyników handlowych, bardzo dobrze zna Grupę Salling oraz nasz asortyment i biznes od środka. Razem z resztą zespołu zarządzającego będzie pracował nad wdrażaniem w Polsce sprawdzonych rozwiązań z Grupy Salling, dzięki którym rozwijamy się w różnych krajach, tworząc nową i wygrywającą na rynku ofertę handlową dla Netto Polska. - mówi Per Bank.

Brian Nyeng Olesen. Kim jest nowy dyrektor Netto?

Brian Nyeng Olesen dołączy do Netto Poland kontynuując karierę rozpoczętą prawie 30 lat temu w Grupie Salling. Pracował on zarówno w formacie hipermarketów Bilka, jak i supermarketów føtex, a następnie
w 2004 r. dołączył do działu Zakupów Grupy Salling, gdzie był odpowiedzialny za kategorie asortymentowe takie jak: świeża żywność, napoje, mrożonki, wyroby cukiernicze oraz karma dla zwierząt. Kolejnym etapem kariery było stanowisko Category Directora działu nearfood, wina i alkohole dla sieci Netto, Bilka i føtex w Danii.

- W czasie swojej pracy w Grupie Salling, Brian udowodnił, że jest utalentowanym liderem z silnie ugruntowanymi wartościami. Jest prawdziwym graczem zespołowym, który sprawia, że ludzie wokół niego stają się jeszcze lepsi, zaszczepiając współpracownikom poczucie wspólnego celu, ducha pracy zespołowej i mentalność zwycięzcy. Jestem pewien, że nasz zdolny zespół w Netto Polska jeszcze bardziej rozwinie się pod przywództwem Briana. – zaznacza Per Bank.

Brian Nyeng Olesen zastąpi jako Dyrektor Zarządzający Hugo Mesquita, który nadzorował intensywny rozwój Netto Polska od 2021 roku.

- Pragnę szczerze podziękować Hugo za jego wkład w rozwój naszego biznesu w Polsce po przejęciu Tesco. W Netto Polska zostało wprowadzonych kilka interesujących nowych linii produktowych, rozpoczęliśmy też naszą transformację energetyczną, ograniczając ślad węglowy. Co więcej, Hugo wykazał stanowczą postawę wobec rosyjskiej inwazji i był inicjatorem rozpoczęcia przez Netto Polska programu Sąsiedzka Pomoc i Sąsiedzka Moc. Życzę Hugo wszystkiego dobrego – podkreśla Per Bank, CEO Grupy Salling.

Zmiany w Zarządzie Netto Polska wchodzą w życie z dniem 1 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum