Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poczta zatrudniła tysiąc osób na sezonowy szczyt paczkowy. Rekrutacje trwają

Poczta podczas świątecznej kampanii rekrutacyjnej poszukuje pracowników sezonowych w całej Polsce. Rekrutacja trwać będzie do końca roku. Rozpoczynający się szczyt świąteczny oznacza zwiększoną liczbę przesyłek dla operatorów pocztowych.
Reklama

Poczta Polska zatrudniła ponad tysiąc osób na umowy zlecenia do obsługi świątecznego szczytu. Sezonowe zwiększenie liczby pracowników zatrudnionych w sortowniach ma szczególne znaczenie, kiedy oprócz tradycyjnego wzrostu ilości paczek w tym okresie należy także liczyć się z ryzykiem absencji.

Nowozatrudnione osoby trafiły do dziewięciu dużych sortowni Poczty Polskiej w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi. Największa grupa zasiliła sortownię stołeczną.

Rekrutacje wciąż trwają a Poczta szuka pracowników do sortowni oraz kierowców. Dotychczas zaaplikowało ponad 1600 osób. Zatrudnione osoby wykonują pracę w ustalonych godzinach i dniach tygodnia.

Osoby, które będą pracować w sortowniach otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł - 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. mieszczą się w przedziale 18 zł - 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 t.: 19 zł - 28 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności.

Aktualne oferty pracy, w tym również te dotyczące współpracy w okresie wzmożonego ruchu paczkowego, dostępne są na stronach poczty.

Poczta Polska prowadzi także na bieżąco rekrutacje na umowy o pracę, oferty zatrudnienia można znaleźć na stanowiskach m.in. listonoszy, kierowców i pracowników placówek pocztowych, czy pracowników ochrony.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum