Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Podwyżki cen nie zaszkodziły Nestlé

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku Nestlé podniosło ceny o 7,5 proc., aby zamortyzować wzrost kosztów. Na razie nie ma to wpływu na wolumeny: firma osiąga największy wzrost od 2008 roku.
Reklama

Nestlé ze wzrostem sprzedaży

Nestlé odnotowało przychody w wysokości 69,1 mld franków szwajcarskich (prawie 70,5 mld euro) za pierwsze trzy kwartały tego roku, co stanowi wzrost o 9,2%. Znaczna część tego wzrostu była spowodowana wzrostem cen o 7,5%. Pomimo trudności w łańcuchu dostaw odnotowano również 1% wzrost wolumenu.

Dywizja karmy dla zwierząt Purina była najsilniejszym motorem wzrostu. Marki takie, jak jak Nescafé, Nespresso, KitKat i Garden Gourmet również osiągnęły dobre wyniki z dwucyfrowym wzrostem.

- Osiągnęliśmy silny wzrost organiczny, kontynuując odpowiedzialnie dostosowywanie cen do warunków odzwierciedlających inflację - powiedział dyrektor generalny koncernu, Mark Schneider. - Wymagające środowisko gospodarcze jest problemem dla wielu ludzi i wpływa na ich siłę nabywczą. Dlatego dążymy do tego, aby produkty były przystępne cenowo i dostępne, biorąc pod uwagę wszystkich naszych interesariuszy - dodał.

Międzynarodowy koncern podnosi swoje perspektywy na cały rok obrotowy i liczy na organiczny wzrost sprzedaży o 8%.

Konsumenci nadal kupują ulubione marki

Producentom marek na razie uchodzi na sucho podnoszenie cen, pomimo silnego oporu ze strony sieci supermarketów, które nie chcą się zgadzić na nowe cenniki. Konsumenci nie rezygnują (jeszcze) ze swoich ulubionych marek nawet w czasach wysokiej inflacji i kryzysu energetycznego.

W zeszłym tygodniu PepsiCo również opublikowało świetne wyniki: 9% wzrost sprzedaży pomimo 1% spadku wolumenu. Pytanie brzmi, czy marki  mogą utrzymać ten pozytywny trend, jeśli kryzys energetyczny potrwa dłużej i naprawdę zacznie ciążyć budżetom rodzinnym.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum