Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PepsiCo podnosi ceny - poprawia wyniki, ale traci klientów

PepsiCo poinformował w czwartek 9 lutego o kwartalnych zyskach i przychodach, które przebiły oczekiwania analityków, napędzane wyższymi cenami przekąsek i napojów. Ale firma odnotowała jednocześnie spadek wolumenu sprzedaży na całym świecie, ponieważ podwyżki cen zaszkodziły popytowi konsumentów.
Reklama

Gigant z branży spożywczej PepsiCo odnotował w czwartym kwartale 2022 r. zysk netto w wysokości 518 mln USD, czyli 37 centów na akcję, w porównaniu z 1,32 mld USD, czyli 95 centów na akcję rok wcześniej.

Wyłączając zyski ze sprzedaży soków, odpisy aktualizujące rosyjskie aktywa i inne pozycje, Pepsi zarobiła 1,67 dolara na akcję.

Wartość sprzedaży netto wzrosła o 10,9%, do 28 mld USD, w porównaniu z oczekiwanymi 26,84 mld USD. Przychody organiczne firmy, które nie uwzględniają wpływu przejęć i dezinwestycji, zwiększyły się w kwartale o 14,6%.

Pepsi planuje podnoszenie cen

Ale firma odnotowała spadek wolumenu sprzedaży o 2% w całej branży spożywczej na całym świecie, ponieważ podwyżki cen zaszkodziły popytowi konsumentów. Wolumen, który nie uwzględnia wahań cen i kursów walut, zmalał o 7% w firmie Quaker Foods North America i o 2% w dziale napojów w Ameryce Północnej.

Firma Frito-Lay North America odnotowała stały wolumen za kwartał, w zestawieniu dwucyfrowym wzrostem przychodów Doritos, Cheetos, Smartfood i wielu innych marek.

Mimo to Pepsi planuje zaostrzyć swoje „zarządzanie przychodami”, co zazwyczaj oznacza podnoszenie cen, w oparciu o prognozy, że presja inflacyjna utrzyma się w 2023 roku – podaje cnbc.com.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum