Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

POHiD apeluje o podanie z wyprzedzeniem informacji o zasadach kwarantanny

Z uwagi na zapowiadaną kwarantannę branża handlowa apeluje do rządu o przekazywanie z wyprzedzeniem informacji dotyczących zasad funkcjonowania handlu – mówi Renata Juszkiewicz, Prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
Reklama

Jak mówi Renata Juszkiewicz, branża domaga się kompleksowej informacji w zakresie: zasad, na jakich narodowa kwarantanna miałaby zostać wprowadzona, planowanych ograniczeń w funkcjonowaniu handlu w związku z wprowadzeniem kwarantanny, a także przewidywanych dalszych działań w odniesieniu do gospodarki i do handlu.

- W trosce o bezpieczeństwo konsumentów i pracowników oraz ze względu na skalę prowadzonego biznesu, branża handlowa musi dysponować pełną informacją z wyprzedzeniem, aby móc zaplanować strategie działań w sposób jak najbardziej racjonalny i zagwarantować obywatelom powszechny dostęp do żywności i niezbędnych produktów – mówi prezes POHiD.

- Branża handlowa, stanowiąc ostatnie ogniwo łańcucha dostaw, dokłada wszelkich starań, aby zapewnić utrzymanie ciągłości dostaw towarów do sklepów. W ramach łańcucha dostaw współpracuje ściśle z polskimi producentami, zapewnia także stałą, nieprzerwaną pracę centrów dystrybucyjnych. Jako gwarant bezpieczeństwa dostaw, branża handlowa apeluje do rządu o stworzenie optymalnych warunków do realizacji przez nią podstawowej misji, jaką jest zaopatrzenie polskich gospodarstw domowych w żywność i niezbędne artykuły – dodaje.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum