Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pol Aqua i Auchan rozwiązały umowę dotyczącą budowy w Łomiankach

Firma budowlana Pol-Aqua nie otrzymała od inwestora Auchan Polska zawiadomienia o możliwości rozpoczęcia robót budowlanych II i III etapu budowy Centrum Handlowego Auchan w Łomiankach, w związku z tym, zgodnie z umową, nie będzie realizować budowy o wartości 99 mln zł netto, wynika z informacji spółki.
Reklama
"(...)w związku z zawartym w umowach zapisem (warunkiem), w którym zastrzeżono, że brak pisemnego zawiadomienia o możliwości rozpoczęcia robot budowlanych etapu II i III ze strony inwestora do 30/06/2010 roku jest równoznaczny z rezygnacją z dalszej realizacji robót budowlanych, Zarząd Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua informuje, że w dniu 30 czerwca 2010 r. wobec braku pisemnego zawiadomienia, o którym mowa powyżej, uległy rozwiązaniu umowy z Auchan Polska dotyczące budowy Centrum Handlowego Auchan wraz z infrastrukturą w Łomiankach" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że umowy dotyczyły prac związanych z budową obiektu Centrum Handlowego Auchan w Łomiankach i budową kolektora tłocznego i podczyszczalni ścieków deszczowych oraz budową kolektora deszczowego oraz wykonaniem robót związanych z przebudową ul. Brukowej w Łomiankach.

"Skutkiem rozwiązania ww. umów jest utrata zamówienia dotyczącego II i III etapu budowy Centrum Handlowego Auchan w Łomiankach na 99 mln zł netto" - czytamy dalej.

Zarząd P.R.I. Pol-Aqua podkreślił, że podejmuje starania o możliwość wykonywania wyżej wymienionych prac i pozostaje w kontakcie z firmą Auchan.

Spółka budowlana Pol-Aqua miała 14,02 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 0,62 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 227,64 mln zł wobec 335,25 mln zł rok wcześniej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum