Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polacy wydają w skali roku nawet ponad 1 tys. zł na sport

Ponad jedna czwarta Polaków inwestuje w skali roku do 200 zł rocznie na produkty i usługi związane z uprawianą dyscypliną sportu, a jedna piąta ponad 1000 zł – wynika z badania nt. aktywności fizycznej Polaków. Preferowaną formą wysiłku jest spacer lub nordic walking.
Reklama

Ponad jedna czwarta Polaków inwestuje w skali roku do 200 zł na produkty i usługi związane z uprawianą dyscypliną sportu, co dziesiąty 400-750 zł, a jedna piąta przeznacza na ten cel ponad 1000 zł - wynika z badania odnośnie aktywności fizycznej Polaków i inwestycji w zdrowie oraz bezpieczeństwo.

"Dla 14 proc. ankietowanych są to z kolei wydatki rzędu 750-1000 zł" - przekazano.

Uprawiamy sport i dbamy i dbamy o zbilansowaną dietę

23 proc. respondentów przyznaje, że ma wykupione ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak kontuzja czy uraz. 40 proc. ankietowanych, by chronić się przed kontuzjami i urazami, zakłada na czas treningów specjalistyczną odzież i obuwie sportowe.

"Podobna grupa badanych zawsze stara się korzystać z bezpiecznego sprzętu sportowego i dbać o jego regularne przeglądy i konserwację" - stwierdzono w badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych..

"Blisko 20 proc. Polaków deklaruje, że zdaję się na los i nie stosuje żadnej dodatkowej ochrony, która mogłaby zminimalizować ryzyko urazu lub wesprzeć ich później w przypadku jego wystąpienia" - zaznaczono.

Zgodnie z badaniem, 62 proc. pytanych wiosną zwiększy aktywność fizyczną, a co drugi zadba o zbilansowaną dietę i odpowiednią suplementację. Ponad 40 proc. zgadza się z twierdzeniem, że w tym czasie pójdzie na badania profilaktyczne. "Jedna piąta z kolei zamierza włączyć się w wydarzenia sportowe organizowane w ich mieście" - stwierdzono.

Smartwatche z aplikacją rejestrują postępy 

Jedna czwarta badanych podejmuje aktywność fizyczną kilka razy w tygodniu, jedna piąta robi to codziennie, a 20 proc. raz lub dwa razy. Co dziesiąty ankietowany - zauważono - wskazuje, że nie podejmuje działań w tym zakresie. Preferowaną formą wysiłku przez Polaków jest spacer lub nordic walking, na co wskazało blisko 60 proc. respondentów.

"Dużą popularnością wśród ankietowanych cieszy się także jazda na rowerze - dyscyplina ta jest praktykowana przez co drugiego respondenta" - przekazano. 18 proc. pytanych wybrało siłownię, 16 proc. pływanie, a 15 proc. bieganie.

Blisko jedna trzecia badanych - przekazano - chętnie ogląda w internecie i kanałach społecznościowych filmy instruktażowe oraz plany treningowe. 18 proc. deklaruje, że trenuje przy pomocy smartwatcha z aplikacją, która rejestruje ich postępy.

"Co drugi uczestnik realizuje treningi bez dodatkowego wsparcia, a jedna szósta szuka go w osobie trenera personalnego" - poinformowano.

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Nationale-Nederlanden przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 17-20 marca 2023 r. W ramach badania ilościowego przeprowadzono wywiady przy użyciu techniki CATI, na grupie 1000 dorosłych Polaków. (PAP)

ra/ aop/ pad/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum