Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polak pokieruje koncernem tytoniowym Philip Morris International

Jacek Olczak od maja 2021 roku obejmie funkcję prezesa koncernu tytoniowego Philip Morris International (PMI). To pierwszy Polak w historii, który będzie pełnił funkcję CEO globalnej firmy. PMI działa obecnie na ponad 180 rynkach, zatrudnia ok. 88 000 osób.
Reklama

Jacek Olczak w strukturach Philip Morris pracuje od 27 lat. Dotychczas pełnił funkcję Prezesa ds. Operacyjnych (COO).

Jacek Olczak pochodzi z Łodzi, z wykształcenia jest magistrem ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego. Pracował na stanowiskach finansowych i kierowniczych w całej Europie. Karierę w Philip Morris zaczynał jako menedżer w dziale Finansów w polskim oddziale firmy w 1993 roku. W kolejnych latach awansował w strukturach firmy na stanowiska kierownicze. Pełnił m.in. funkcję dyrektora zarządzającego rynkami PMI w Polsce oraz w Niemczech i Austrii, by następnie awansować na stanowisko Prezydenta PMI na region Unii Europejskiej. W 2012 roku objął stanowisko prezesa ds. finansowych (CFO) PMI, które pełnił do grudnia 2018 roku. Obecnie jest orezesem ds. operacyjnych (COO) PMI, odpowiedzialnym za wdrażanie globalnej strategii PMI oraz za realizację planów komercyjnych w obszarze produktów o potencjale obniżonego ryzyka oraz wyrobów tradycyjnych. W maju 2021 roku będzie nowym prezesem PMI, obejmując fotel CEO z rąk ustępującego André Calantzopoulosa, bezpośrednio po walnym zgromadzeniu Akcjonariuszy firmy.

„Jego podejście do firmy, pracowników, a także jego nastawienie na osiąganie wyników oraz dogłębna znajomość naszych produktów, wartości i inwestorów, czynią go idealnym liderem, który jest gwarantem dalszego rozwoju naszego biznesu” – mówi André Calantzopoulos, ustępujący CEO Philip Morris International.

Obecny szef Rady Dyrektorów PMI, Louis Camilleri przechodzi na emeryturę z powodów osobistych. Do czasu objęcia jego stanowiska przez André Calantzopoulosa w maju 2021 roku, funkcję tymczasowego szefa Rady Dyrektorów pełnił będzie Lucio Noto.

W minionej dekadzie PMI zainwestowała ponad 7 mld dolarów w badania i rozwój technologii alternatywnych do papierosów, zatrudniając przeszło 400 naukowców i ekspertów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum