Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polak zhakował kasę w brytyjskim Tesco

Portal Niebezpiecznik.pl przytacza historię Polaka, któremu udał się wyczyn przejęcia kontroli nad kasą w brytyjskim Tesco. Do ataku wystarczył paragon znaleziony przy samoobsługowej kasie wśród dziesiątków innych.
Reklama

Paragon zawierał kod kreskowy, a w nim zawarta była instrukcja autoryzująca dostęp do "panelu kasjerskiego". Wystarczyło zeskanować ów kod zupełnie tak samo jak kupowany przez siebie produkt. 

Na co pozwoliło mu "zhakowanie" kasy Tesco? Gdyby był niepełnoletni mógłby kupić sobie alkohol (bo maszyna przecież nie wie komu go sprzedaje). Mógłby również zaakceptować wszelkie rozbieżności dotyczące liczby zakupionych produktów, cz też ich wagi.

Włamanie było możliwe bo czytnik kodów kreskowych jest takim samym narzędziem do komunikowania się z komputerem jak klawiatura. Czytniki można po prostu przeprogramować. Aby to zrobić, należy pod czytnik podstawić odpowiedni kod kreskowy wprowadzający urządzenie w tryb konfiguracji. Poszczególne parametry czytnika zmienia się odpowiednimi kodami kreskowymi, które łatwo jest znaleźć na stronach producenta. Potem tylko podstawienie kodu "zapisz konfigurację" i gotowe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum