Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Policja rozbiła gang okradający sklepy

8 osób podejrzanych o udział w gangu okradającym sklepy sieci spożywcze w 9 województwach zatrzymali policjanci z Kłomnic (Śląskie) – poinformował w środę zespół prasowy śląskiej policji. Zatrzymani usłyszeli w sumie 95 zarzutów.
Reklama

Początek tej sprawie dało postępowanie w sprawie kradzieży sklepowej w Rudnikach w 2018 r. Dwaj mężczyźni i kobieta ukradli wówczas produkty o wartości ponad 500 zł.

Policjanci ustalili następnie, że osoby rozpoznane na nagraniu z monitoringu sklepu należą do opolskiej grupy przestępczej, która z kradzieży sklepowych uczyniła sobie stałe źródło dochodów. Od sierpnia 2018 r. do stycznia 2019 r. przestępcy dopuścili 42 kradzieży produktów o wartości blisko 30 tys. zł na terenie 9 województw: śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Schemat działania zawsze był taki sam - jedna osoba czekała w zaparkowanym przed sklepem samochodzie, natomiast pozostałe wchodziły do środka i kradły. Część skradzionych produktów znaleziono podczas przeszukań w mieszkaniach zatrzymanych.

Wobec sprawców prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 6 tys. zł, a dodatkowo troje z nich zostało objętych policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum